Çözüldü Beta BIOS sürümü yüklenmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Diğer slotları da atar mısınız?

Hepsi aynı hocam.
Diğer slotları da atar mısınız?

Şimdi bios sürümünü güncel olan beta sürümde olsa güncelleyeceğim, ana kart driverlerini'de ve ekran kartı driverini'de hepsi sitelerinden son sürüme güncelleyeceğim, benim anlamadığım XMP bu şekilde kapalı dursa ne olur açık ve profil 2'nin sorunsuz çalıştığını varsaysak 1500ngz e şuan dada 1060mgz bu aradaki farkı ben hissetmem ki zaten. kapalı kalsın XPM ?

Ram'lerin yerini değiştireyim diyeceğim ama sanırım denedim daha önce.
Bios sürümünü güncelleyip profil 1'i seçince sorun düzeldi.
Beta BIOS sürümlerini tavsiye etmiyorum, özellikle son zamanlarda Gigabyte B450M S2H kullanan üyelerde, F60c BIOS sürümünde ekrana görüntü gitmeme veya Windows’un düzgün başlamaması ile ilgili çok sorun yaşıyorlar.

Anakartınızı bilmiyorum ancak böyle bir sorun yaşamanız olası.

Gigabyte anakartın en şanslı kullanıcısı benim sanırım. Bütün beta sürümlerini ilk çıktığı gün denerim, hiçbir problem yaşamam.
happy0002.gif

Yüklemeyin bir problem ile karşılaşabilirsiniz.

Sorun olup olmayacağı belli olmaz. Biraz araştırma yapın beta sürüm yorumları hakkında. Bazen sıkıntı çıkabiliyor.

Beta BIOS sürümlerini tavsiye etmiyorum, özellikle son zamanlarda Gigabyte B450M S2H kullanan üyelerde, F60c BIOS sürümünde ekrana görüntü gitmeme veya Windows’un düzgün başlamaması ile ilgili çok sorun yaşıyorlar.

Anakartınızı bilmiyorum ancak böyle bir sorun yaşamanız olası.

Eğer mevcut sürümde herhangi bir sorununuz yoksa acele etmeyin. Özellikle Gigabyte'ın beta sürümleri hata içerebiliyor.

Stabilite açısından riske girmeye gerek yok, ne olacağı belli olmaz, tavsiye etmiyorum.

Gigabyte anakartın en şanslı kullanıcısı benim sanırım. Bütün beta sürümlerini ilk çıktığı gün denerim, hiçbir problem yaşamam. Eki Görüntüle 765065

16gb ram vardı, 16gb daha aldım taktım aynı marka model, şuan bios ayarlarından xmp profil 2 yi seçersem PC mavi ekran hatası veriyor, bazen vermiyor, kafasına göre takılıyor, profil 1 e çekip 2800mgh hızda kullanıyorum ama bu yöntemde bana çok sağlıklı gelmedi, bellek testi yaptığımda sorun var diyor. ne yapmam gerek bilemedim.

Geri
Yukarı