Betaplus teknoloji monitör iadesini reddediyor

lappelduvide

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta Dell monitör almıştım. Kutusunu açtım monitörün ambalajı yırtıktı videoya aldım bende güç kablosu ve DP kablosu olduğu için hiçbir aksesuarına ayağına dokunmadım kendi kablomla sadece monitörden görüntü aldım. Görüntü kalitesini beğenmediğim için monitörü geri ambalajıyla beraber kutusuna koydum dediğim gibi başka hiçbir şeye dokunmadım ambalajında duruyor. İadeye gönderdim kontrol etmişler iademi reddetmişler. Monitörde hasar veya ambalajında hasar olduğu için iade reddi vermişler ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Benim koşulsuz şartsız 14 gün iadem yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün zarar görmüş, eksik veya ilan edilenden farklı ise nasıl iade edebilirim? Mevzuat gereği, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde alıcı ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Olağan dışı kullanımdan dolayı oluşacak bozulmalardan ise alıcı sorumlu olacaktır ve bu durumda satıcı iadeyi onaylamayabilir.

ürün zarar görmüş, eksik veya ilan edilenden farklı ise nasıl iade edebilirim? Mevzuat gereği, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde alıcı ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Olağan dışı kullanımdan dolayı oluşacak bozulmalardan ise alıcı sorumlu olacaktır ve bu durumda satıcı iadeyi onaylamayabilir.

İyi de hocam üründe fiziksel hasar yok ki ambalajı zaten kutu içerisinden yırtık çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı