Bethesda oyunlarına zam

Beni ilgilendirmez..........
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)
İşte benden biri şu abla sayesinde PC parasının 2 katı tutacak oyun bitirdim. Zombi pcymis bilmem neymiş hiç umrumda değil. PC parası çıktı zaten.

Demek ki Fallout remake geliyor.

Nasil kazandiniz?
Fitgirl isimli bir repackçi var, korsan oyunları daha küçük boyutlar ile yayınlıyor.
Arkadaş kazandım derken orijinal oyunlara para yatırmadım tasarruf ederek kazandıma getiriyor lafı yani hocam. Youtube linki ile paylaştıkları müzik de bu repack yapan ablanın setup exelerinde her seferinde kullandığı aynı müzik.
Dipnot: korsana hayır.

Fallout New Vegas için bu kadar fazla para istemesi saçmalık. Döneminin oyunları şu an neredeyse beleş fiyata satılıyor. Stalkerı 4 liraya aldığımı bilirim

Bu arada SteamDB'den bakınca fark ettim galiba Arjantin'de oyunlara zam yapmamışlar TL olarak fiyatlari bizim eski fiyatlar civarinda(ör: Fallout New Vegas eskiden bizde indirimsiz 18'di şimdi 89 ama onlarda hala o civarda), bu tarz ülke fiyat konularını biraz takip ediyorsanız Arjantin'le hep başa baş olduğumuzu hatta TL'ye çevirince bize genelde daha ucuz satıldığını görürsünüz. Adamlar asıl Arjantin'e zam yapmayı mı unuttu yoksa Arjantin'de alımlar zaten dip daha zam olursa kimse almaz diye zam mı yapmadılar. Bu fiyattan alan olursa olur diye. Eğer 2. şıksa Türkiye'de bu fiyattan alacak olacağını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

@Antilop14
Yavaş yavaş güncelliyor bütün firmalar TL fiyatlarını. Ona rağmen hala gerçek kurun yarısı üzerinden satışlar. Senelerdir 18 TL oyun, o seneler boyunca dolar çıktı 8 katına, asgari ücret çıktı 5 katına. Firmalardan hayrına Türkiye'de hala aynı fiyatlardan oyun satmasını beklemek hayalperestlik oluyor. 60 dolarlık oyunlar da minimum 600 liradan çıkmaya başlayacak artık, o zaman alışılacak bu fiyatlara, 80 90 TL ucuz olarak anılacak.

@Antilop14
Yavaş yavaş güncelliyor bütün firmalar TL fiyatlarını. Ona rağmen hala gerçek kurun yarısı üzerinden satışlar. Senelerdir 18 TL oyun, o seneler boyunca dolar çıktı 8 katına, asgari ücret çıktı 5 katına. Firmalardan hayrına Türkiye'de hala aynı fiyatlardan oyun satmasını beklemek hayalperestlik oluyor. 60 dolarlık oyunlar da minimum 600 liradan çıkmaya başlayacak artık, o zaman alışılacak bu fiyatlara, 80 90 TL ucuz olarak anılacak.

İnan fiyatları güncellemeseler Türkiye'den daha çok para kazanırlardı, 2009 yapımı bir oyuna kim o fiyatları verecek Allah aşkına? İnsanları korsana yöneltiyorlar sadece. İnsanlar oyunlara para ayiramiyor zaten. Tamam firmalara da hak vermek lazım da biraz halk gözünden bakın birader. Hem ben ucuz fiyatla Türkiye'de satışın pahalıdan daha çok para edeceğini düşünüyorum. Satın alımda 5-6 kata yakın düşüş olur. Bari yeni oyunları guncellemeselermiş. Her oyuna da aynı zamlar gelmemiş, Wolfenstein'in son oyunu bir fiyaskoydu, sanırsam o oyuna diğerlerine oran olarak 4-5 kat az zam gelmiş mesela. Adamlar son kazanacağı parayı düşünüyor, oyunların ülkedeki satın alım sayısına oranla zam yapmışlar bana kalırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı