Beyblade çocuklar için mi?

15 yaşındayım 3 sene sonra üni sınavına gireceğim ama son günlerde çok fazla beyblade alıp oynamak istiyorum. Eskiden oynuyorduk ama çocuktuk o zamanlar, yine oynayasım geliyor ama artık büyüdük. Oyuncaklarla oynayamayız değil mi?
Nicke bak, yaşa bak. Çocuksun daha.

İsim bulamamıştım aklıma bu geldi.
Hiç oynayan kimse kalmadı beyblade tek başına oynanmıyor maalesef.
Eskiden okulda turnuva yapardık böyle kendi beyblade ini yapardı herkes parça kullanarak ne günlerdi.

Şu an 25 yaşındayım. Neredeyse 11 yaşımdan bu yana anime (japon çizgi filmi) izliyorum. Küçük yaşlarda anime izleme tercihlerim ile şu anki tercihlerim neredeyse aynı ama izlerken edindiğim tecrübe bambaşka. Yaşım gereği animelerdeki olayları ve olguları çok farlı bakış açılarıyla tecrübe ediyorum. Animelerden aldığım keyif ise hiç azalma göstermeden arttı. Şu an nesnelerin iletişimi çağındayız ve bu çağda anime izlemek veya Lego ile oynamak, ağaç bakımından farksız bir toplum anlayışına sahiptir. İlk insanlar oyun ile gelişti; bebekler ve günümüz insanları oyun ile gelişiyor ama bazıları buna taklit veya başka bir şey derler. Hayvanları oyun ile eğitebiliyoruz, şimdi biz top oynarken hayvan mı olmuş oluyoruz? Hayır tabii ki. Bizi hayvanlardan ayıran durum, beynimizle ve bunun sağladığı tecrübeler ile oyun oynamak. Yaptığın iş ne olursa olsun, bulunduğun yaşı unut çünkü tecrübe ile yaş farklı orantılara sahiptir. Tecrübelerini yaptığın işe kattığın sürece o seni yansıtır, başka bir şeyi değil.

Geri
Yukarı