Beyin neden karmaşık?

Bence bir konuda fikir belirtmeden önce o konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Konuyu açarken "öyle midir acaba?" diye sorsanız tamam ama hem beyin hakkında hiçbir bilginiz yok hem de konuya "bence beyin karmaşık değildir" diyerek giriyorsunuz. Sizce karmaşık değilse sırlarını açıklayın biz de öğrenelim.

Teori mi? Kahkaha attım. Evrim teori değil gerçektir.
Bilimde gerçek olmaz, teori olur. Daha gelişmiş bir teori öne sürülene kadar güncel teori gerçek kabul edilir.

Teori hala geliştirmeye açık kesinliği tam belirmemis kavramlar sınıfına giriyor. Geliştirmeye açık ancak kesinliği gerçek. Teori denilmiyor bunlara başka bir adı vardı galiba.
Teorinin tanımını biliyorsunuz, sizin sıkıntınız bilimi tanımamak. Bilim dünyasında değişmez doğrular yoktur, bilim sürekli gelişir. Bilimsel doğrulara değişmez gerçekler gözüyle bakmak bilimi dogmalaştırır.

Teori hala geliştirmeye açık kesinliği tam belirmemis kavramlar sınıfına giriyor. Geliştirmeye açık ancak kesinliği gerçek. Teori denilmiyor bunlara başka bir adı vardı galiba.

Önerinize ihtiyacım yok iyi günler.

Evet evrimin kendisi bir yasa. Ancak onu açıklayan teoriyi de kast ediyorum mesela şu an Darwin'in teorisi geçerli değildir genetik bilimi işin içine girince evrimi daha detaylı anladık.

Teori mi? Kahkaha attım. Evrim teori değil gerçektir.
Max dinlerin gerici olduğunu söyleyip bilimi savunduğunu iddia eden şahsın zeka seviyesi...Yahu dinleri körü körüne savunmayı reddedip de bilim kesin doğrudur demek nasıl bir akıl tutulması?:d Sen bilimi dinin yerine koymadın mı şimdi o zaman senin bakış açınla?..

Max dinlerin gerici olduğunu söyleyip bilimi savunduğunu iddia eden şahsın zeka seviyesi...Yahu dinleri körü körüne savunmayı reddedip de bilim kesin doğrudur demek nasıl bir akıl tutulması?:d Sen bilimi dinin yerine koymadın mı şimdi o zaman senin bakış açınla?..
Aynen hocam haklısınız. Yedik iftiramızıda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı