Beyin kullanımı arttıkça yapılabilecekler

Grizzly

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bugün Lucy isimli filmi izledim. İnsan, beyninin yüzde kaçını kullandığında neler yapabilir falan filmin konusu. Bende biraz düşündüm, biz %5 civarında kullanıyoruz fakat mesela %80-%90 civarında beyin kullandığımızı düşünürsek neler yapabileceğimizi biliyor muyuz? Yoksa izlediğim film tamamıyla kurgulanmış bir şey mi? Biraz açıklarsanız sevinirim teşekkürler.

İşte bende bilim kurgu diye düşünüyorum ama olabilecekler sanki gerçekten olabilirmiş gibi görünüyor. Size de bir sormak istedim cidden ilginç geldi. Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Uçmak için kanat gibi şeylere ihtiyacımız var. Diğer bir yöntem ise yoğunluğumuzu azaltmak. Yoğunluğumuzu azaltmak çok zor olduğu için kanat gibi şeylere kalıyoruz. Bence bir insanı öldürecek seviyeye gelemeyiz. Düşünce ile cisimleri hareket ettirmek bana saçma geliyor. Bir cismin hareket etmesi için ona fiziksel kuvvet uygulanmalı. Fizik kanunları vesaire.

Evet birde o tez var fakat biz beynimizin tamamını kullanıyorsak neden doğduğumuzdan 4-5 yaşına kadar yaptıklarımızı gördüklerimizi tam net hatırlamıyoruz? Neden eski zamanlarımızı unutuyoruz ki ? Sonuçta onlar silinmiyor sadece beynimizin ulaşmadığı bölgelerine gitmiyor mu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı