Beylikdüzü'nden Kadıköy'e nasıl gidilir?

YasoYasoo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben yarın bir arkadaşımın yanına, İstanbul'a gideceğim. Beylikdüzü'nde ineceğim ve Kadıköy'e gitmem gerek. Sanırım metrobüse binmem gerekiyormuş ama benim kartım yok. Bir bilet Makinesı varmış galiba. O makineden ne kadarlık bilet almalıyım, öğrenci biletini neye göre verirler? Eskiden İstanbul'da yaşıyorduk ama küçük olduğum için hiçbir şeyi bilmiyordum tabii. Sözün özü yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul'da yaşayan bir kişi bile yok mu gerçekten bu konuyu görüp de yardımcı olacak?
Geç kaldım belki ama, İstanbul Kart para yükleme makinalarından kullanımlık bilet alabilirsiniz.

Beylikdüzünden metrobüs mecidiyeköy, mecidiyeköyden 124 tü sanırım numarası mecidiyeköy-kadıköy otobüs

veya

beylikdüzünden yenibosna metrobüs , yenibosnadan eminönü metro , eminönü kadıköy vapur

veya

beylikdüzü yenibosna metrobüs , yenibosna bakırköy sahil otobüs , bakırköy ido dan kadıköye deniz otobüsü

Arkadaş Sanırım metrobüse binmem gerekiyormuş ama benim kartım yok. Bir bilet Makinası varmış galiba. O makineden ne kadarlık bilet almalıyım, öğrenci biletini neye göre verirler?
Hocam, metrobüs gişesinde sağ kısımlarda falan ATM gibi aletler oluyor. Geçin başına. Tek kulanımlık kart var. Yazıyor zaten. Sanırsam 11TL. Onu seçip onaylıyorsunuz. Sonra parayı sokuyorsunuz. Kart ile para üstünüzü alttan salıyor.

Son düzenleme:
İstanbul'da yaşayan bir kişi bile yok mu gerçekten bu konuyu görüp de yardımcı olacak?
Geç kaldım belki ama, İstanbul kart para yükleme makinelarından kullanımlık bilet alabilirsiniz.

Çok teşekkürler, Allah razı olsun. Ama biraz geç kaldınız 😂😂😂 gerçekten dünden beri neden kimse yazmadı bilmiyorum. Tek geçişlik bilet ile 34G'ye binip tam tek otobüs gidiyormuş Allah'tan başka birşeye binmedim. 37 durak geçtim ve sonunda vardım. Maalesef kartım olmadığı için gidiş dönüş tam 22 TL'ye patladı. Anlamadığım nasıl kimse buna cevap vermedi bu saate kadar?

Çok teşekkürler, Allah razı olsun. Ama biraz geç kaldınız 😂😂😂 gerçekten dünden beri neden kimse yazmadı bilmiyorum. Tek geçişlik bilet ile 34G'ye binip tam tek otobüs gidiyormuş Allah'tan başka birşeye binmedim. 37 durak geçtim ve sonunda vardım. Maalesef kartım olmadığı için gidiş dönüş tam 22 TL'ye patladı. Anlamadığım nasıl kimse buna cevap vermedi bu saate kadar?
Ben Ankara'da yaşıyorum. Böyle bi konu açıldı biri Ankara'ya gelecekti, dolmuş güzergahına kadar anlattım. Yani İstanbullular ayıp etti. Hayırlısı olsun en azından sağ salim varmışsınız.

Başlığı şimdi gördüm maalesef. Kart da alsan uyguna gelmeyecekti. İstanbul Kart 24 TL olmuş, tek biniş metrobüs 8.13 TL. Gidiş dönüş hesaplayınca epey bir şey tutuyor.

Geri
Yukarı