Beynime elektroşok uygalanacak

Yahu doktor, ilaçlarla çözememiş, buradaki bazı aklıselimler de gelip neden böyle düşünüyorsun? Bencilsin vs. diyor. Arkadaşlar bu elden gelen bir durum değil, çevrenizde bu tarz bir durum yaşayan yoksa ve nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmiyorsanız yazmak zorunda değilsiniz.

Arkadaşım sen sorularla muhatap olma, sen zaten zor bir süreçten geçiyorsun. Doktorun ne derse ona göre davran. Geleceğini düşünmen, her şeye rağmen güzel bir gelecek planlaman seni motive eder. Çok geçmiş olsun ve bolca kolaylıklar dilerim. İnan bana güzel oluyor sonrası, bazen böyle şeyler yaşayabiliyoruz hepimiz, sen daha fazla zorlanmış olabilirsin. Biraz daha dayan, çevremdeki bu durumla karşılaşan herkes o günleri sadece gülerek anıyor şimdi.

Doğal bir çözüm değil, gerçekten düşündüğümde hoş bir şey olduğunu sanmıyorum.
Ben uzmanı değilim tabii ki ama...
Arkadaşın dediği gibi psikiyatri de kullanılan bir yöntem, merak etmeyin. Yoksa beyne düşündüğünüz gibi yüksek gerilimli veya artık nasıl düşünüyorsanız, öyle elektrik vermiyorlar.

Rahatsızlığı neydi?
Şizofreni başlangıcı koymuşlar. Ağır depresyon sonucu hayatını etkileyecek şekilde bozulmalar meydana gelmiş. Saplantılı biçimde geçmişte yaşıyormuş ve yaşadığımız ana geri dönemiyormuş. Çok anlatmak istemezdi, ben de üstelemezdim, sadece konuşmak istediğinde o günleri üzülerek anlatırdı, ama sonralardan azalarak bitti.

Şizofreni başlangıcı koymuşlar. Ağır depresyon sonucu hayatını etkileyecek şekilde bozulmalar meydana gelmiş. Saplantılı biçimde geçmişte yaşıyormuş ve yaşadığımız ana geri dönemiyormuş. Çok anlatmak istemezdi, ben de üstelemezdim, sadece konuşmak istediğinde o günleri üzülerek anlatırdı, ama sonralardan azalarak bitti.
Benim ki psikoz dikkat eksikliği ve okb.

Geçmiş olsun, sancılı bir sürecin ortasındasın.

Belli düzey içi elektirik dalgası alıyorsun.
Tedavini tamamladıktan sonra yeni bir başlangıç yap ve eski olanları unutmaya bak.

Benim ki psikoz dikkat eksikliği ve okb.
Kulağa geldiği kadar kötü bir durum değil. Hatta şok dediği şey beynini uyarmak için ufak elektrikler verilmesi. Seni daha rahatsız edecek olsa doktorun önermez. Bazı durumlar için bu tarz tedaviler uygulanabiliyor. Bilime güvenin. Sizi daha korkutucu bir halden kurtaracaksa neden olmasın? Süreç sonrasında buraya yaşadıklarını yazabilirsin hatta doktoruna danışıp.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı