BF1 mi BF5 mi?

BF1'i 200 saat oynadım ve halen oynuyorum sunucu doluluk oranı orta seviyelerde, akşamları daha da cok oyuncu oluyor. Oyunun teması olarak I. Dünya Savaşı'nı anlattığı için silahlarda biraz eski seviyede. Premium Pass olmadan oyunu oynamak 2-0 geride başlamak gibi bir şey. Oyunun normal silahları diğer FPS oyunlarına göre daha ağır ve kullanımı daha zor. BF1 Pişman etmez minimum 100 saat oynarsın. BF5'i ise daha oynamadım şu an indiriyorum görünüşe göre Türkçe dil desteği yok, yaması da yok. Multiplayer oynayacağız gibi.

BF1'i 200 saat oynadım ve halen oynuyorum sunucu doluluk oranı orta seviyelerde, akşamları daha da cok oyuncu oluyor. Oyunun teması olarak I. Dünya Savaşı'nı anlattığı için silahlarda biraz eski seviyede. Premium Pass olmadan oyunu oynamak 2-0 geride başlamak gibi bir şey. Oyunun normal silahları diğer FPS oyunlarına göre daha ağır ve kullanımı daha zor. BF1 Pişman etmez minimum 100 saat oynarsın. BF5'i ise daha oynamadım şu an indiriyorum görünüşe göre Türkçe dil desteği yok, yaması da yok. Multiplayer oynayacağız gibi.
BF5'i de 50 saat kadar oynadım gözlemlerim + ve - olacak şekilde
Eksiler:
-Scope çok kısıtlı. 3 tane var başka yok (1x 3x 6x ve crosshairleri çok kötü)
-Mangaya spawn atarken eğer çatışma halindeyse sizi spawnlamaz.
-Taarruzcu smoke bombası kullanamaz.
-Tankı patlamak için yeterli ekipmanınız olsa da çok düşük seviyede hasarları var.
-Sniper silahları tek atmıyor. 75-80 arası hasar vuruyor o kadar. Mesafe fark etmiyor, hep aynı hasar tek atma gibi bir durumları yok.
-2018'de çıkmış bir oyuna göre çok kısıtlı derecede dürbün var. En az 5 tane farklı crosshair çeşidi olması gerekirken 3 tane var.
-Oyunu BF1'den sonra mekanik olarak geliştirmemişler, saçma silah kostümleriyle donatmışlar. Yeterli sayıda silah yok.
-Düşmana ne kadar hasar verdiğinizi göremezsiniz. Düşmana ateş ederken hedefi vursanız bile hasar mı yoksa skor mu olduğunu göstermez. Ayrıca düşmana ölseniz bile ne kadar canı kaldığını yüzdelik olarak göremezsiniz.
-Türkçe dil seçeneği yok. Yaması da yok.
Artılar:
+Yeni eklenen taarruz silahlarının otomatik modu olması ve çeşitliğin fazla olması yönünden taarruzcu sınıfı rahatlamış.
+Map dizaynları güzel ama bazı maplerde operasyon oynarken tanklar ve sniperler sayesinde maç kazanılabilir olmuş.
+Takım arkadaşını sıhhiyeci olmasan da kaldırabilme özelliği hoş olmuş.

BF1 ile kıyaslama
Taarruzcu sınıfı BF5'te daha iyi. Tek başınıza oynayabilirsiniz. Rambo gibi bir mangaya dalıp 4-5 kişiyi öldürebilirsiniz. Canı hızlı yeniliyor olması büyük avantaj.
Gözcü türünde olan sniper çeşitleri BF1'de daha iyi. BF5'de sniper oynanmaz.
BF1 Türkçe dil seçeneğine sahip. BF5'de yok.
BF5 daha akıcı bir oyuna sahip. Silahlar da daha güncel olduğu için her sınıf kendine özel oyun stilline sahip. Oyunu bireysel oynayabilirsiniz ama manga ihtiyacı BF1'de olduğu gibi burada hissedilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BF1'in doluluk oranlarına boş diyenler neye dayanarak diyor acaba? Neredeyse her gün oynuyorum ve bazen boş yer bulmakta zorluk çekiyoruz. Efsanevi bir ortamı ve kitlesi var her an dolu.

BF1'in doluluk oranlarına boş diyenler neye dayanarak diyor acaba? Neredeyse her gün oynuyorum ve bazen boş yer bulmakta zorluk çekiyoruz. Efsanevi bir ortamı ve kitlesi var her an dolu.
Sunucular kesinlikle boş değil fakat doğru düzgün sunucu yok Operations modunda. Ya 4-5 kişi sıra bekliyorsun ya da böyle bir senaryo ile karşılaşıyorsun. Daha 30 saniye önce çektim bu ekran görüntüsünü.

1620576712025.png

Geri
Yukarı