BF3 mü BF4 mü ?

• Konuyu başlatan alperşahin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 10B
Bence bunu sormak bile hata. Battlefield 3'teki birçok sorun Battlefield 4'te düzeltildi. Mesela parçalanma efektleri artık çok daha gerçekçi ve neredeyse her şeyde geçerli. Hatta E3 Trailer'ını izlediyseniz o kocaman binanın nasıl yıkıldığını ve tankın nasıl otoparka düşürüldüğünü görürseniz daha iyi anlarsınız. Ayrıca Oyun Frostbite 3 motoru ile yapıldı ki gerçekten muhteşem grafiklere sahip. Crysis 3'ü geçecek gibi görünüyor.

"Levolution" denilen teknoloji ile oyunda çevreyle etkileşim çok fazla artıyor ve siz bu etkileşimler ile düşmanınızı tuzağa düşürebiliyor veya nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz. Mesela arkanızdan biri sizi gizlice öldürmek isterken arabanın üstünden geçiyor ve arabanın alarmı çalıyor ve siz orada birinin olduğunu düşünüyorsunuz. Ya da düşmanınız sizinle aynı bölgeye giriyor ve siz oraya bomba atıp dışarıya kaçıyor ve kapıyı kilitliyorsunu vs...

Oyundaki bıçaklama ve paraşüt açma gibi efektler çok hoşuma gitmemişti ama yeni oyunda o tip küçük detaylar da düzeltilmiş.

Biliyorum ki Singleplayer yani tek kişilik modda Call Of Duty daha başarılı ki bunu ben de biliyorum. Neredeyse herkes biliyor. Zaten Battlefield 3'ün Singleplayer'ı oyun motorunu göstermekten başka bir şey değildi. Hikayesi saçma sapandı. Tamamen Amerikan propagandası içeriyordu. Ancak Multiplayer'ı harika olduğu için oynandı bu oyun. Büyük ihtimalle yine sırf bu yüzden Battlefield 4'te de olacak ancak videolardan gördüm ki bu seferki Singlepayer fena olmayacak gibi. Hikayesi saçma olsa bile bence çok daha fazla görsel şölen var yeni oyunda. Ancak yine de oyunu oynanabilir kılan Multiplayer'ı olacak.

Daha çok özellikler var ama lütfen bunların daha fazlası için Battlefield Youtube kanalına ve haberlerine göz atın derim. Ben de 4 ay önce Battlefield 3 almıştım ve geçen haftalarda Battlefield 4'ün ön siparişini verdim. Bir oyunu almanız yenisini almamanız anlamına gelmez. Özellikle imkanınız var ise bu oyunu kaçırmayın derim. Ayrıca BF4 çıkınca BF3'ü oynayanların sayısı bir hayli azalır diye düşünüyorum. Oyunu satın almak isterseniz konumuza bakabilirsiniz;

https://www.technopat.net/forum/aks...ter/25234-battlefield-4-siparis-verenler.html

Ben ps3 den oynuyorum o yüzden daha pahalı olucak ama vatancomputer yada teknosada indirime girince alıcam indirim bekliyorum ön sipariş vereyimmi ? öğrenci evinde olduğumuz için tek bi ps3 ümüz var ben arkadaşlarıma göre daha çok evde bulunuyorum o yüzden alırsam tek alıcam oyunu sizce fiyatı ne kadara iner oyun çıktıktan 1-2 ay sonra ?????

Ön siparişi verirseniz China Rising Genişleme Paketi'ne sahip oluyorsunuz. Çıktığında daha az fiyatlı olmasını beklemeyin. Bu tip oyunlar yenisi çıkana kadar pek ucuzlamaz.

Ama ben videolardaki gibi grafikler olacağını zannetmiyorum, kandırıyorlar BF3'de de kandırdılar milleti. Yayınladığı videodaki gibi grafikler yoktu.

Videolardaki gibi grafikler varsa tamam büyük fark olmuş, ancak düzenleme olmuşsa fark yok. Bunu artık oynanış kısmı belirler, oynanış kısmı daha iyi olursa BF4 tabii ki daha iyidir.

İkisinin yeri ayrıdır. Battlefield 4 grafik haritalar zengin içerikli ama tank yada herhangi bir aracı kullanırken Battlefield 3 teki zevki tadamadım. Nedeni Battlefierld 4'te isleri biraz daha kolaylaştırmışlar tanka zırh kullansan bile yine roket yada tank mermisi tanka zarar veriyor Battlefield 3 te tanka zırh taktığında tankı korurdu ilk darbede zarar almazdın 2. yada 3. atışlara tank hasar alırdı hemen motoru bozulmazdı. Araç fizikleri battlefield 3 teki kadar iyi değil piyade aracı kullanırken en ufak çukurda araç zıplıyor kullanamıyorsun ATV ile tankı yoldan çıkardığımı hatırlarım o kadar. Battlefield 4'te bir sürü yeni özellikler modlar haritalar geldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı