BF4 silah açma

Evet, Single player da açtığın silahları multiplayer da kullanabilirsin.
Multiplayer da silah açmanın çeşitli yolları var, mesela assault silahlarıyla belli seviye skor puanına ulaştığında silahlar açılmaya başlıyor, bu skor puanı ile silah açılma durumu tüm classlar için geçerli bazı silahlar için ise multiplayer da oyun içi görevleri oluyor örneğin aynı round da sniper silahıyla ve el bombasıyla bir adam öldürme gibi.) bazı silahları açabilmen için ise DLC paketlerine sahip olman gerekiyor, örneğin Gol sniper magnum silahını açmak için Naval strike DLC paketine sahip olman ve silahı açmak için görevi yapman gerekiyor.

Son düzenleme:
Bazı serverlarda xp kasmak için oynayan oyuncular oluyor. Kill almadan A'dan B'ye B'den C'ye bölgeyi alarak xp kasıyorlar. Böyle bir server bulabilirseniz rahatlıkla xp kasıp level atlar, silahların çoğunu açabilirsiniz. Ben silahların çoğunu bu şekilde açmıştım.

BF 4'ü nerden ne zaman aldınız?
(Kişisel bir soru)
Bu soruyu bana mı sordunuz alıntı yapmadığınız için anlayamadım.
Bazı serverlarda xp kasmak için oynayan oyuncular oluyor. Kill almadan A'dan B'ye B'den C'ye bölgeyi alarak xp kasıyorlar. Böyle bir server bulabilirseniz rahatlıkla xp kasıp level atlar, silahların çoğunu açabilirsiniz. Ben silahların çoğunu bu şekilde açmıştım.
Bazı silahları açmak için multiplayer da görevler oluyor, o görevleri yapmadan xp kasarak silahları açamazsınız.

Tek oyunculu modda açtığınız silahlar genelde çok oyunculu modda açılmaz (Şiş, MP412 REX falan hariç). Ve sunucularda XP kasarak silah açamazsınız. Örnek veriyorum: Assault Rifle sınıfı bir silah açmak istiyorsanız "Customize" bölümünden üstüne gelin, zaten yazıyor açmanız için ne istediği. Muhtemelen o silah türünde daha fazla skor elde etmeniz istenir. İstisnai olarak da "assignment" adı verilen özel görevleri yapmanız istenebilir.

Daha fazla bilgi için bakınız: Silahlar

Bazı özel silahlar (p90, rex, m249 ...) senaryo modundaki karakter tarafından kullanılıyor. Bu silahları single playerı bitirerek (hepsini açmak için oyunun özellikle son bölümünü 3 kez oynamanız gerekiyor) multiplayerda kullanıma açabiliyorsunuz.

Bazı silahları ücretsiz DLCler ile direkt verdikleri için herkeste zaten açık gelir. (AN-90 gibi) diğer tüm silahları belli silah türünde kill aldıkça açarsınız.
Yani Assault rifle oynarsanız yeni assault rifleları açarsınız. sniper rifle oynarsanız sniper, shotgun ise shotgun vs bazı silah türlerinin ilk silahları başka silahlarla açılabilir. bkz PDW Engineer sınıfı ile belli bir xp kazandıktan açılmaya başlar.

XP kasarken aynı zamanda görevleri de yapmış oluyorsunuz zaten.
Şunu demek istedim örneğin Gol sniper magnum silahını açmak için Naval strike dlc si olmalı ve görev olarak da Aynı round da Caspian veya Firestorm haritasındaki kulelerden 5 adam öldürmek gerekiyor, görevi bilmezsen istediğin kadar xp kas, o silahı açamazsın.

Şunu demek istedim örneğin Gol sniper magnum silahını açmak için Naval strike dlc si olmalı ve görev olarak da Aynı round da Caspian veya Firestorm haritasındaki kulelerden 5 adam öldürmek gerekiyor, görevi bilmezsen istediğin kadar xp kas, o silahı açamazsın.
DLC ve DLClerin achivementleri ile açılan silahlar için evet.
istediğiniz kadar xp alıp kuleden 5 hs atmadığınız sürece gol magnumu açamazsınız.

Gol Magnum için naval strike gerekmiyor.
Second Assasult DLC ile BF4'e gelen bir silah.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı