Bıçak Kullanamıyorum

Karpuza çok kuvvet uygulamak gerekiyor gibi. Bir parça çıkartırken kırk takla atıyorum. Tüm suyunu çıkartıyorum resmen.

Bir de karpuzda şöyle bir olay var. Karpuzun kabuğu sert, içi yumuşaktır. Bu yüzden karpuzu keserken gücü ayarlayamazsak bıçak elimizden kayar ve kazalara neden olabilir. Bisiklet sürmeyi yanmakta olan tekerler kullanırken öğrenmek gibi bir şey karpuza aniden girişmek. Annem sağ olsun biliyorum ☺

Arkadaşlar çok garip bir konu olacak ama ben bıçak kullanamıyorum. Yani meyve, sebze falan soyamıyorum. Bıçak tutamıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Geçmiş olsun kardeşim.
Size tavsiyem, kasaptan tavuk alıp doğramayı deneyin.
Böylelikle bıçağı kavrama konusunda ilerleme kaydedersin. Dirayetli olup devam edersen sıkıntın kalmayacağı kanaatindeyim.
Senin problemin benim biladerden iyi. Adam hayvan kesilirken (kurban / tavuk vs.) ortadan kaybolurdu. Bu yöntemle şu an canlı hayvan kesiyor. Biraz zaman alabilir acele etmemekte fayda var.

Arkadaşlar çok garip bir konu olacak ama ben bıçak kullanamıyorum. Yani meyve, sebze falan soyamıyorum. Bıçak tutamıyorum. Tavsiyesi olan var mı?
Hocam valla bence kişilik meselesi ve aile ile alakalı, ben bıçakla içli dışlıyım yani severim bıçak kullanmayı, babamla çakı aldık anneme gösterdim “ben olsam sana bunu aldırmazdım daha güzel bir şey alırdım” dedi,
Her fırsatta kullanırım ben😁

Kasaplar için satılan kesilmez eldivenler var onlar alıp bıçak kullanmaya başlarsan öncelikle kendini kesme korkusunu yenersin ikinci olarak karpuz tarzı meyveleri keserken çok güç uygulamadan bıçağı sapladıktan sonra testere ile keser gibi bıçağı hafif hafif ileri geri yaparsan kontrolünü kaybetmezsin keyif olsun diye üzümü bistüri ile soyduğum zamanlar vardı.

Geri
Yukarı