Biceps tendon kopması

Hocam düzenli spor yapan biriyisim o koldaki sıkıntı sinir kopmasıdır tendonum koparsa kolunuzu kaldırmayı geçtim biseps gerektiren basit bir işte bile yamulmuş Demir misali yamulursunuz doktorda demiş tendonda sıkıntı yok diye geçmiş oldun sinir veya damar ile ilgili sorundur büyük ihtimal.
Sinir veya damar sorununda ekstra birşey gerekirmi yoksa istirahat yeterli mi?

Sinir veya damar sorununda ekstra birşey gerekirmi yoksa istirahat yeterli mi?
Genelde krem 2 günlük güzel bir uyku ile çözülür emar temiz çıkarsa bunada gerek kalmaz ama bende kas zedelenmesi olmuştu 1 hafta krem istirahat ile düzelmişti bana kalsa sinir veya damar ile ilgili tendon olsa dediğim gibi en ufakta yamulursunuz o kolunuzu bile kaldıramazsınız.

Genelde krem 2 günlük güzel bir uyku ile çözülür emar temiz çıkarsa bunada gerek kalmaz ama bende kas zedelenmesi olmuştu 1 hafta krem istirahat ile düzelmişti bana kalsa sinir veya damar ile ilgili tendon olsa dediğim gibi en ufakta yamulursunuz o kolunuzu bile kaldıramazsınız.
Doktora sordum eklemeyi unutmuşum. Tekrar odasına girip izin istedim ve MR ı saat gece 10 a verdikleri için gidemeyeceğimi çektirmesem ne gibi sorun olabileceğini söyledim. Bir sorun olmaz ama ben biceps iltihabı olasılığını düşündüm ama o da 2 hafta istirahat ile düzeliyor dedi. Ben biceps çalışmama devam edeyim mi dedim. Et et sorun yok çalışmana devam edebilirsin dedi. Ben yinede bir 1 hafta dinleneceğim garanti olsun.

Doktora sordum eklemeyi unutmuşum. Tekrar odasına girip izin istedim ve MR ı saat gece 10 a verdikleri için gidemeyeceğimi çektirmesem ne gibi sorun olabileceğini söyledim. Bir sorun olmaz ama ben biceps iltihabı olasılığını düşündüm ama o da 2 hafta istirahat ile düzeliyor dedi. Ben biceps çalışmama devam edeyim mi dedim. Et et sorun yok çalışmana devam edebilirsin dedi. Ben yinede bir 1 hafta dinleneceğim garanti olsun.
Dinlenmek en mantıklısı dinlenin vücüdunuza (recorvery) yenilenme aralığı kazandırın 1 hafta çalışmazsınız zarar vermez ama çalışırken zarar verirseniz o Zaman ayrı :).

Dinlenmek en mantıklısı dinlenin vücüdunuza (recorvery) yenilenme aralığı kazandırın 1 hafta çalışmazsınız zarar vermez ama çalışırken zarar verirseniz o Zaman ayrı :).
Aynen öyle. Bir daha ısınmadan girmem zaten mazallah bu sefer harbiden yırtarım geri dönüşü olmaz onarılsa bile spor hayatım noktalanır çok izin verilmiyormuş bu ameliyat sonrasında ağırlık kaldırmaya.
Sence bir şey yoktur dimi doktor muaynede etti sorun olsa söylerdi.

Hocam tendon kopması olsa çok farklı olurdu 😀. Lifleri inciltmiş olabilirsiniz, bir süre sonra geçer. Ağrı çoksa sağlık kuruluşuna başvurun, doktorunuz uygun bir kas gevşetici yazar.

Aynen öyle. Bir daha ısınmadan girmem zaten mazallah bu sefer harbiden yırtarım geri dönüşü olmaz onarılsa bile spor hayatım noktalanır çok izin verilmiyormuş bu ameliyat sonrasında ağırlık kaldırmaya.
Sence bir şey yoktur dimi doktor muaynede etti sorun olsa söylerdi.
Doktor değilim onu demem lazım ama kolunuzu vede bileğinizi çevirirken sıkıntı yoksa iyi yırttınız anlamadığım taraf odada çalan o gazlı pompa müzik gazına gelip niye böyle bir iş yaptınız ?

Tondon kopunca böyle gözükür.
Kesinlikle etme. Alt ekstremite çalışmak veya kardio yapmak en iyisi değişiklik olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-20-00-29-56-931_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-10-20-00-29-56-931_com.android.chrome.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 69

Geri
Yukarı