Biçimlendirilen disk eski haline getirilebilir mi?

omuraycil

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba. Yanlışlıkla içinde dosyalarım olan 4 TB kapasiteli dahili diskimi hızlı biçimlendirdim. Sonrasında kullanmadım. Yaptığım işlemi geri alabilecek bir yazılım yöntem var mı? Eğer yoksa klasik silinen dosya kurtarma kurtarma yöntemlerini mi denemeliyim ve önerdiğiniz başarılı olan program hangisidir?

Zamanında aynısını yaşamıştım, büyük bir çoğunluğunu geri getirebilmiştim. Üzerine bir şey yazmadığın sürece geri getirilebiliyor diye biliyorum. Piyasadaki bilindik programları deneyebilirsin.

Pek umudum yok ama şunları bir dene:
  • EaseUS data recovery wizard.
  • Disk drill.
  • Recuva
hangi konuda umut yok işlemi geri cevirme konusunda mı dosyaları kurtarma konusunda mı?

Zamanında aynısını yaşamıştım, büyük birçoğunluğunu geri getirebilmiştim. Üzerine bir şey yazmadığın sürece geri getirilebiliyor diye biliyorum. Piyasadaki bilindik programları deneyebilirsin.

Üzerine bir şey yazmadım ama acaba direk bicimlendirme işlemini geri alacak bir yöntem var mıdır varsa onu denemek istiyorum bir daha tarama yap harici disk bul tak kurtar bekle uğrasmamak için.

hangi konuda umut yok işlemi geri cevirme konusunda mı dosyaları kurtarma konusunda mı?

Üzerine bir şey yazmadım ama acaba direk bicimlendirme işlemini geri alacak bir yöntem var mıdır varsa onu denemek istiyorum bir daha tarama yap harici disk bul tak kurtar bekle uğrasmamak için.
Biçimlendirme işlemini geri alamazsın. Dosyaları kurtarmak için yazılımları dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı