Big Sur 11.3 Skylake Config USB çalışmıyor

mukerremsari

Centipat
Daha fazla  
Selam.

Yeni sürümü yükledim ve sorunsuz yükledi gayet de güzel calisiyor fakat bir türlü arkadaki USB'ler calismiyor fakat öndeki 2.0 USB'ler her nedense calisiyor.

Yardimci olabilecek biri var mı? Skylake Config kullandim.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.3 itibariyle usb 3.0lar çalışmıyor. Opencore bootloader için henüz böyle bir destek gelmedi, yakında bootloader güncellemesi ile düzelir muhtemelen. Yine de USBleri çalıştırmak isterseniz 2 yolu var bunun. Ya USBMap ile tüm usbleri kendiniz tanıtmalısınız ya da Config.plist içinde XhciPortLimit (Kernel bölümünde olması lazım) değerinin işaretini (Uncheck) kaldırmalısınız.

11.3 itibarıyla USB 3.0'lar çalışmıyor. OpenCore Bootloader için henüz böyle bir destek gelmedi, yakında Bootloader güncellemesi ile düzelir muhtemelen. Yine de USB'leri çalıştırmak isterseniz 2 yolu var bunun. Ya usbmap ile tüm USB'leri kendiniz tanıtmalısınız ya da Config.plist içinde xhciportlimit (kernel bölümünde olması lazım) değerinin işaretini (uncheck) kaldırmalısınız.

Tuhaf olan USB 3.0 çalışıyor fakat USB 2.0 çalışmıyor.

EFI yapısını bilmiyorum. OC/EFI/Kexts içerisine girdiğinde var mı?

Var hocam daha yeni baktim.

11.3 itibarıyla USB 3.0'lar çalışmıyor. OpenCore Bootloader için henüz böyle bir destek gelmedi, yakında Bootloader güncellemesi ile düzelir muhtemelen. Yine de USB'leri çalıştırmak isterseniz 2 yolu var bunun. Ya usbmap ile tüm USB'leri kendiniz tanıtmalısınız ya da Config.plist içinde xhciportlimit (kernel bölümünde olması lazım) değerinin işaretini (uncheck) kaldırmalısınız.

Hocam xhciportlimit kaldırdım ve düzeldi fakat bir sıkıntı yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı