Big Sur için AR9565 Wi-Fi Kartı Tanıtmak

ahm3texe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar OpenCore Big Sur kurulumumu sonunda başardım. Fakat yine büyük bir sorun daha oluştu Wi-Fi...
AR9565 Wi-Fi kartı ve Realtek PCI-E FE family Controller Ethernet kullanıyorum.
Bunlar için yabancı forumlarda aradığım kadarıyla destek var fakat kextlerini bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz?

Bir kext yükledim fakat aldığım hata aşağıda.
Edit: Wi-Fi gözüküyor ama hiçbir ağ görünmüyor. Kextleri sildiğimde bile Wi-Fi hala yukarıda duruyor.

Buyurun:

Bunu tek başına yüklemem yeterli olacak mı? Öncesinde bir Wi-Fi kexti kurmuştum sildim her yerden ama Wi-Fi hala aktif gözüküyor silmeme rağmen engel olmaz değil mi? Eğer olur ise en baştan kurulum yapayım hocam.

Hayır hocam boot args girmeyi bilmiyorum. Kexti Efi/OC/Kext içine attım OC Configuration ile Kextleri içine sürükleyip kaydettim sadece.
Hayır hocam boot args girmeyi bilmiyorum. Kexti Efi/OC/Kext içine attım OC Configuration ile Kextleri içine sürükleyip kaydettim sadece.
Etherneti tanıtabildim ama Wi-Fi aynı durumda.

ProperTree indirip config dosyanı aç. Ardından CTRL+SHIFT+R kombinasyonunu yap. Klasör seçmeni istediğinde OC klasörünü seç. Ardından config dosyanda boot-args kısmını bul. Satıra ek olarak -ath9565 ekle ve kaydet. Test et.
Hocam biraz yardımcı olur musunuz? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum, yoruyorum sizi de...
Aşağıdaki fotoğrafta sadece kextleri mi kurayım, geri kalanı işe yaramıyor mu?
ProperTree indirip config dosyanı aç. Ardından CTRL+SHIFT+R kombinasyonunu yap. Klasör seçmeni istediğinde OC klasörünü seç. Ardından config dosyanda boot-args kısmını bul. Satıra ek olarak -ath9565 ekle ve kaydet. Test et.
Config dosyami açtım fakat boot-args kısmını bulamıyorum.

Dosya Ekleri

• photo_2021-01-22_14-09-21.jpg
    photo_2021-01-22_14-09-21.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 45
ATH9KInjector.kext'i atman yeterli olmalı. Find yöntemi ile aratmayı dene boot-args'ı.
Ne yazık ki işe yaramadı hocam.
Bu arada @Yiğit Gençer bir de sizin yardımlarınızı alayım şuan sistemi tamamen sildim ve yeniden kurulum yapacağım lütfen yapmam gerekenleri söyler misiniz?

Bir kaç yerde Mojave ile Atheros Wi-Fi kartlarına destek bitti diye okudum ama yine de detaylı bir araştırma yapacağım. Şimdilik bütün foruma iyi geceler. Yarın araştıma ile geri dönüş yapacağım.
Ne yazık ki işe yaramadı hocam.
Bu arada @Yiğit Gençer bir de sizin yardımlarınızı alayım şuan sistemi tamamen sildim ve yeniden kurulum yapacağım lütfen yapmam gerekenleri söyler misiniz?
Niye sildiniz? İlk kurulum yaptığında neler yaptıysan onları yap.
Konudaki videoyu izliyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı