OpenCore Big Sur kurulumu sonrası EFI bölümü yok

ZondaX63

Hectopat
Dostlar her şey normaldi ta ki EFI dosyalarını EFI bölümüne atmak isteyene kadar. Mount OpenCore Configurator ile Mount
Etmeyi bir türlü başaramayınca diskutilden baktım durum böyle ne yapacağım şimdi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210717_214147.jpg
    IMG_20210717_214147.jpg
    194,6 KB · Görüntüleme: 57
OpenCore Configurator uygulamasını aç. Üst kısımda Tool sekmesi olacak. Tool altında Mount EFI vb. bir seçenek olması lazım, ona tıkla. Yeni açılacak olan pencerede disk(ler) olacaktır. Diskinin seçili olduğu barda Mount Partition adlı bir seçenek olacak. Onun üstüne tıkla. Karşına ufak bir pencere gelmesi lazım. Orada işletim sistemini açarken kullandığın şifreyi gir. Sonrasında Open Partition üzerine tıkla. Gerisi videodaki gibi :)

OpenCore Configurator uygulamasını aç. Üst kısımda tool sekmesi olacak. Tool altında Mount EFI vb. bir seçenek olması lazım, ona tıkla. Yeni açılacak olan pencerede disk(ler) olacaktır. Diskinin seçili olduğu barda Mount Partition adlı bir seçenek olacak. Onun üstüne tıkla. Karşına ufak bir pencere gelmesi lazım. Orada işletim sistemini açarken kullandığın şifreyi gir. Sonrasında open Partition üzerine tıkla. Gerisi videodaki gibi :)

O pencereyi açtığımda uygulama donuyor maalesef ve EFI Mount eden başka uygulamalarda da görünmüyor bölüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı