Clover Big Sur kurulumunda reset döngüsü

Makaleler
12
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba, başarılı bir şekilde Boot ettirdim ve kuruluma geçtim. Kurlumun 2. aşamasına geçmek için yeniden başlattı açılanda artık Clover'da çıkan 2. SSD'deki MacOS'u seçtim. Kurulum 2. aşama için açıldı logo geldi mouse geldi normalde Apple logosu altında süre yazması gerekiyor ve olması grektiği gibi mouse kayboluyor kurulumun son aşaması devam ediyor fakat bende burada yeniden başlatmaya geçiyor. Herhangi bir hata vs çıkmadan sürekli aynı yerde yeniden başlatıyor ve döngüye giriyor. Farklı farklı Big Sur imajları denedim Clover ve OpenCore denedim hepsinde aynısı oluyor. Yabancı forumlarda benzer konular buldum tek bir yanıt buldum oda IGPU'nun devre dışı bırakılması. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ayrıca Big Sur öncesi tüm macOS sürümlerinde sorunsuzca kurulum yapabiliyorum sadece big surda mevcut bu sorun.
Örnek resim: 2. aşama.

Sistem:
İşlemci: Intel Xeon X3440
Anakart: Gigabyte H55M-UD2H
Ekran Kartı: R7 240 2GB

1617634123892.png

Örnek video: Aynı sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Chipsetden kaynaklı bir sorun var yabancı bir forumda H55 ve P55 chipsetlerde bu sorun varmış kurulu diski başka bir bilgisayara takıp orada devam ediyorlar daha sonra geri takıyorlar diski.
O CPU ile iş zaten zor ve Clover kullanman işi imkansız hale getirir. Daha eski sürümleri tercih etmeni tavsiye ederim.

O CPU ile iş zaten zor ve Clover kullanman işi imkansız hale getirir. Daha eski sürümleri tercih etmeni tavsiye ederim.

Hocam imajlarınız sadece UEFI destekli bundan dolayı EFI'yi Clover ile değişiyorum. Alt sürümlerde Clover ile başarılı oldum sadece big surda böyle bir şey oldu açıkcası gelen güncellemeler ile bir süre sonra düzeleceğine inanıyorum.

Artı -1 Eksi
Hocam imajlarınız sadece UEFI destekli bundan dolayı EFI'yi Clover ile değişiyorum. Alt sürümlerde Clover ile başarılı oldum sadece big surda böyle bir şey oldu açıkcası gelen güncellemeler ile bir süre sonra düzeleceğine inanıyorum.
Sorun UEFI destekli OpenCore değil. Sorun UEFI desteği olmayan bir anakart ile deneme yapmaya çalışıyor olman. Bu anakart/işlemci ile alt sürümleri dene zaten.

Chipsetden kaynaklı bir sorun var yabancı bir forumda H55 ve P55 chipsetlerde bu sorun varmış kurulu diski başka bir bilgisayara takıp orada devam ediyorlar daha sonra geri takıyorlar diski.
Olabilir ama sorun yaşanma ihtimali çok yüksek zaten.
MacOS için UEFI kullanılmalı zaten mümkün mertebe, UEFI desteği olmayanlar eski sürümler ile deneme yapmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı