OpenCore Big Sur yüklerken donuyor

Lokman Özbağ

Zeptopat
Daha fazla  
Big Sur 11.6 yüklemeye çalışırken macOS Big Sur ekranın da 16. Dk da ekran donuyor, fare kımıldamıyor.

Lenovo Thinkpad X1 Carbon i7. 10690u 512 GB Samsung M.2 SSD.

Dosya Ekleri

• 192A9D94-229A-4FE7-80D7-2EE887A909E0.jpeg
    192A9D94-229A-4FE7-80D7-2EE887A909E0.jpeg
    63,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Big Sur 11.6 yüklemeye çalışırken macOS Big Sur ekranın da 16. Dk da ekran donuyor, fare kımıldamıyor.

Lenovo Thinkpad X1 Carbon i7. 10690u 512 GB Samsung M.2 SSD.
Sanırım Technopat'daki yeni Big Sur 11.6 sürümüne sahip olan imajını deniyorsunuz. Eğer öyle ise o imajlarda nedense ben de biraz sıkıntı yaşamıştım. Eğer elinizde varsa bir de 11.4 imajı ile yeniden kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz. Onun dışında kurulum dosyalarının hasar gördüğünden dolayı kuruluma devam edilemiyor olabilir bu yüzden imajı bir daha indirip denemenizi öneririm. Bir de arada kurullum yapılırken nedense sistem donup kalabiliyor o zamanlarda sistemi yeniden başlatıp kurulumu bir daha başlatmayı denemenizi öneririm. Bu arada eğer sonradan "12 Dakika Kaldı" gibi bir yazıda kalırsa büyük ihtimalle normaldir o kısımda sistemi yeniden başlatıp gerekli 2. aşamayı da yapmaya başlayabillirsiniz.

Konuyla ilgili yardım edebilecek var mı? Hala sorunu yaşıyorum.

Sanırım Technopat'daki yeni Big Sur 11.6 sürümüne sahip olan imajını deniyorsunuz. Eğer öyle ise o imajlarda nedense ben de biraz sıkıntı yaşamıştım. Eğer elinizde varsa bir de 11.4 imajı ile yeniden kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz. Onun dışında kurulum dosyalarının hasar gördüğünden dolayı kuruluma devam edilemiyor olabilir bu yüzden imajı bir daha indirip denemenizi öneririm. Bir de arada kurullum yapılırken nedense sistem donup kalabiliyor o zamanlarda sistemi yeniden başlatıp kurulumu bir daha başlatmayı denemenizi öneririm. Bu arada eğer sonradan "12 dakika kaldı" gibi bir yazıda kalırsa büyük ihtimalle normaldir o kısımda sistemi yeniden başlatıp gerekli 2. aşamayı da yapmaya başlayabillirsiniz.

Geceden sabaha kadar bekledim değişmedi. Evet 11.6 sürümünde böyle yaptı. Sanırım 11.4 indirip denemeliyim. Teşekkür ederim.

Edit: Big Sur 11.4 de ki link ölmüş.
Sanırım Technopat'daki yeni Big Sur 11.6 sürümüne sahip olan imajını deniyorsunuz. Eğer öyle ise o imajlarda nedense ben de biraz sıkıntı yaşamıştım. Eğer elinizde varsa bir de 11.4 imajı ile yeniden kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz. Onun dışında kurulum dosyalarının hasar gördüğünden dolayı kuruluma devam edilemiyor olabilir bu yüzden imajı bir daha indirip denemenizi öneririm. Bir de arada kurullum yapılırken nedense sistem donup kalabiliyor o zamanlarda sistemi yeniden başlatıp kurulumu bir daha başlatmayı denemenizi öneririm. Bu arada eğer sonradan "12 Dakika Kaldı" gibi bir yazıda kalırsa büyük ihtimalle normaldir o kısımda sistemi yeniden başlatıp gerekli 2. aşamayı da yapmaya başlayabillirsiniz.
11.4 Intel - AMD imajını nereden bulabilirim? Linkler çalışmıyor.

Konuyla ilgili yardım edebilecek var mı? Hala sorunu yaşıyorum.

Geceden sabaha kadar bekledim değişmedi. Evet 11.6 sürümünde böyle yaptı. Sanırım 11.4 indirip denemeliyim. Teşekkür ederim.

Edit: Big Sur 11.4 de ki link ölmüş.

11.4 Intel - AMD imajını nereden bulabilirim? Linkler çalışmıyor.
Yani nereden bulabilirsiniz ben pek emin değilim çünkü o imajların artık linkleri gitti diye biliyorum. Eğer elinizde imaj varsa onu kullanabilirsiniz ama onun dışında bir şekilde indirebilir misiniz emin değilim.

Yani nereden bulabilirsiniz ben pek emin değilim çünkü o imajların artık linkleri gitti diye biliyorum. Eğer elinizde imaj varsa onu kullanabilirsiniz ama onun dışında bir şekilde indirebilir misiniz emin değilim.

Big Sur dışın da başka bir macOS sürümünü kurabilir miyim? 11.6 sorunlu sanırım. Yapamadım onu.

Big Sur dışın da başka bir macOS sürümünü kurabilir miyim? 11.6 sorunlu sanırım. Yapamadım onu.
Big Sur'un düşük sürümlerini elbette kurabilirsiniz. Hatta isterseniz Catalina kurup sonradan bütün kext dosyalarını ve OpenCore gibi şeyleri güncelleyerek Big Sur'a geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.

@ritminkolesi, kendi kendime cevap vermiyorum. Buradaki imaj sağlıklı çalışmıyor. Keşke düzenlemek yerine kaldırsaydınız mesajımı. Yanlış yönlendiriyorsunuz. Neden çalışan Big Sur imaj varken Catalina kurup iki iş yapsın ki?

@ritminkolesi, kendi kendime cevap vermiyorum. Buradaki imaj sağlıklı çalışmıyor. Keşke düzenlemek yerine kaldırsaydınız mesajımı. Yanlış yönlendiriyorsunuz. Neden çalışan Big Sur imaj varken Catalina kurup iki iş yapsın ki ?
OSXINFO’nun bilgilerine veya imajlarına herhangi bir destek verilmediği için mesajınızın düzenlenmesi gayet doğal. Buradaki imajlarda da arada hata olması gayet doğal çünkü sonuçta bu imajları bir robot yapmadığı için gözden bazı şeyler kaçabiliyor ama zaten bunun gibi hatalar kısa sürede düzeltiliyor ve bildiğin beklemeye bile gerek kalmıyor. Onun dışında imaj da sıkıntı olma ihtimaline karşı olarak Catalina imajından kurulumu yapıp yükseltme yaparak bunun gibi bazı sorunların önüne geçilebileceği için böyle bir şey dedim.

Dosya Ekleri

• 3B51859F-6BCF-47BF-A30C-304269A9A798.jpeg
    3B51859F-6BCF-47BF-A30C-304269A9A798.jpeg
    43,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 55C4125D-A02B-4DA3-ACB5-DD51B5B56145.jpeg
    55C4125D-A02B-4DA3-ACB5-DD51B5B56145.jpeg
    151,6 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı