Big Sur'a geldiği gibi geçilmeli mi?

Kapatırken ekranda bozulmalar oluyor bazen(saniyenin 1/10 undan daha az bir sürede). Macbook kullanıyorum.
Bir sürümün gelmesi yaklaşık 1 ay sürüyor. Belki başta o kadar sürmez ama yine de uzun süreler. Sizin beta sürecinden bilginiz var mı? Nasıldı diye.

Bu sorun bende de oluyordu ama Big Sur'da yaşamadım henüz. Çıktığından 1-2 Hafta sonra beta programına katıldım ve şu ana kadar bir defa çökme yaşadım. LoL oyununda minik problem yaşıyorum bu süreden beri. Onun haricinde canımı sıkan bir şey olmadı.

Bu sorun bende de oluyordu ama Big Sur'da yaşamadım henüz. Çıktığından 1-2 Hafta sonra beta programına katıldım ve şu ana kadar bir defa çökme yaşadım. LoL oyununda minik problem yaşıyorum bu süreden beri. Onun haricinde canımı sıkan bir şey olmadı.
2019 ve 2020 modellerde yaşanıyormuş. Bununla ilgili randevu alıp Apple Store'a gitmiştim. Onlarda donanımsal bir sorunun olmadığını. Yazılımsal olduğunu her ne kadar işlemci ile ekran kartı bağlı görülsede enerjilerini ayrı ayrı aldıklarını. Kapanırken bunun önceliğinden olabileceğini söylemişlerdi. O kadar güncellemde bununda giderilmemesi garip gerçekten.

2019 ve 2020 modellerde yaşanıyormuş. Bununla ilgili randevu alıp Apple Store'a gitmiştim. Onlarda donanımsal bir sorunun olmadığını. Yazılımsal olduğunu her ne kadar işlemci ile ekran kartı bağlı görülsede enerjilerini ayrı ayrı aldıklarını. Kapanırken bunun önceliğinden olabileceğini söylemişlerdi. O kadar güncellemde bununda giderilmemesi garip gerçekten.
Cihazınız kaç model? 2019 MacBook Pro 13 inç ile SSD'de Coil Whine yaşıyorum.

2020 Macbook Pro 13" (MacBookPro16,3). Fandan ses geliyor diyordunuz sebebi bu muymuş? Yani fandan değil miymiş?
Fan ile alakalı değil de elektrik ile alakalı olduğunu düşünüyordum ama SSD kaynaklı olduğunu fark ettim. Bir kaç kişi daha yaşamış bunu. Göndermeyi düşündüm ama firmalar Coil Whine kısmını pek umursamıyor, Apple daha iyimser olabilir bu konuda ama cihaza uzun bir süre. ihtiyacım var o yüzden geç yollayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı