Big Sur'da ses bir süre sonra bozuluyor

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba, OpenCore ile Big Sur sürünümünü kurdum. Güncel kextlere ve sürücülere sahibim. USB kulaklık ile MacOS'dan ses alıyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat bir süre sonra önce ses kısılıyor, hemen sonra ses cızırtı yapmaya başlıyor ve ses gidiyor. Yaklaşık her 15 dakikada bir bu şekilde devam ediyor. Bunu şu şekilde geçici olarak çözüyorum. Ses ayarları kısmından farklı bir çıkış aygıtı seçtikten sonra tekrar kulaklığı seçiyorum ve bu beni yine 15 dakika kadar idare ediyor. Bunun kesin bir çözümü yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
VoodooHDA mı, ALC mi kullanıyorsun? Layout testleri yapabilirsin ALC kullanıyorsan. Sistem imzadaki gibiyse ve HDA varsa, ses aldığın için şükret derim. Ryzen'larda HDA bayağı bir kötü.
ALC'nin Ryzen işlemciler ile daha iyi çalıştığını okumuştum. O nedenden dolayı ALC kullanıyorum. Tamamdır deneyeceğim.

Geri
Yukarı