Bigisayarın içine puff dumanı ile üfleyince ekran gitti

dgknn010

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar gerçekten çok korkuyorum bende puff var ve eğlencesine Spotify'dan şarkı dinlerken içine dumanı üfledim. (Öndeki kasa ızgaralarına yani) ve yaklaşık 1dk sonra göntü gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum direkt PC'yi kapattım sonra açınca açılış (ekran kartım ASUS Dual RX6600) ekranı geldi sonra ekran karıncalanmaya başladı. Biraz bekledim ve korkudan tekrar kapattım. Ne olur yardımcı olun kasayı yeni topladım bir şey olursa babam beni yaşatmaz. Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşalr R5 5600 aldım stok fan takılı su an. Boşta 40 60 arası gezınıp duruyor. Su OCCT programı ile yük testi yaptım 7 dakika falan %100 de calıstı 80 derece civarlarında durdu. Sizce normal degerler mi?

Siz 12 000 bandında istediğiniz için o paraya alınacak en sistem bu ama 15 16 seviyesine çıkarsan daha iyi sistem alınır.
PUBG'yi her iki sistemde de sorunsuz oynarsın.

Site güvenilirdir sorun olmaz.
Kargosu bazen geç geliyor eğer istanbuldaysanız mağazadan al seçeneği ile sistemi ümraniyedeki mağazasından elden alabilirsiniz.
Daha hızlı elinize geçer.

İşlemci 5600x mi 5600 mü ?

Stok fansa ısınır hocam

Çoğu oyunda çalışmaz, ek program gerekir. Xbox 9. Nesil en iyisi.

Hocam temiz kurulum derken. USB ile boot ederek mi yaptınız yoksa Windows ayarlarından sıfırla mı dediniz?

Hocam madem bilgisayara birşey olursa babanın çok tepki vereceğini biliyorsun,temiz ve özenli kullansana.

Bu durumda bunu yapman gerekiyor, yaptıysan hata uğraşmalısın.

Bir insan neden eğlencesine bilgisayara puff dumanı üfler aklım almıyor.

Üflemiş hocam işte:)

Fantezi yapmış arkadaş, umarım babasi yapmaz.

Bilgsayara zarar veren ne olduğu belirsiz duman sana ne yapar bilmem, ders çıkar o şeyi kullanma bir daha at gitsin.
beyler babam bir guzel dovdu. biraz arastirdim soktum falan sorun ramlerde. bi ram i cikarinca aciliyor pc. bu durumda ne yapmam gerek 1 ram le calisiyor pc

beyler babam bir guzel dovdu. biraz arastirdim soktum falan sorun ramlerde. bi ram i cikarinca aciliyor pc. bu durumda ne yapmam gerek 1 ram le calisiyor pc

Bence tek RAM'le kurtulduğunuz için şanslısınız. En azından değiştirilebilir ve nispeten daha uygun bir parça. Durumunuz varsa yenisini alın takın ve kullanmaya devam edin.

Bence tek RAM'le kurtulduğunuz için şanslısınız. En azından değiştirilebilir ve nispeten daha uygun bir parça. Durumunuz varsa yenisini alın takın ve kullanmaya devam edin.
suan bu durumu babama aciklamadim zaten 1 gundur konusmuyoruz yuzume bakmiyor bide bunu soylersem iyice kizacak. en iyisi tek ram le devam etmek. bu arada bi zarari olmaz degil mi tek ram le oynamanin?
ramler 8+8gb 3200mhz ddr4
tabi suan bi tanesiyle hayata devam ediyorum. valorant gta5 valhalla gow witcher oyunlarini oynuyorum. fps i de etkiler mi? yada tek ram e fazla yukleniyo diye zarar gorur mu?

suan bu durumu babama aciklamadim zaten 1 gundur konusmuyoruz yuzume bakmiyor bide bunu soylersem iyice kizacak. en iyisi tek ram le devam etmek. bu arada bi zarari olmaz degil mi tek ram le oynamanin?
tabi suan bi tanesiyle hayata devam ediyorum. valorant gta5 valhalla gow witcher oyunlarini oynuyorum. fps i de etkiler mi? yada tek ram e fazla yukleniyo diye zarar gorur mu?
FPS azalır başka bir şey olmaz.

Aynen yukarıdaki arkadaşın dediği gibi FPS bir miktar düşer, tam yüzdeyle veremiyorum maalesef ama düşer. Onun dışında hiçbir sorun olmaz.

Tek RAM'le ekranda vs. bir sıkıntı oluyor mu? Ekran gidip geliyor demiştiniz? Tek RAM'le kullansanız bir şey olmaz sadece RAM'e yük bindiren oyunlarda FPS düşer zararı olmaz.

Babam bir guzel dovdu. Biraz arastirdim soktum falan sorun RAM'lerde. Bir RAM'i cikarinca aciliyor PC. Bu durumda ne yapmam gerek 1 RAM'le calisiyor PC

Çalışmayan RAM'i silgiyle temizle ama hafifçe tortu bırakmadan, çalışan RAM'i sök yerine temizlediğin RAM'i tak bir de öyle dene ama o olabilen bir sorun ben RAM değişimi yaparken de başıma gelmişti RAM'lerin yerini değiştirince düzelmişti.

Geri
Yukarı