Bigjoy Beef&Whey vs Classic Whey

El Auria

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, iki classic whey ve beef&whey isimli bigjoy whey protein ürünleri 1kg olanları arasında 50 TL fiyat farkı var. Sizce hangisi alınmalı? Aralarındaki fark nedir?
Bigjoy Sports Protein Tozu Big Hidrolize Beef & Whey Protein Ãikolata Aroma 1088g-protein Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bence hiç fark etmez. Beef&Whey'de peynir altı suyu yanında et jelatini de kullanılır, bu kolajenden üretilir ve kolajen iyi bir şeydir.

Classic wheyde ise sadece peynir altı suyu vardır.

Beef daha kaliteli ve kırmızı et temalı gibi düşünebilirsin. Eğer ki orijinallikte bir sıkıntı yoksa 50 lira farka değer.

Merhaba, iki classic whey ve beef&whey isimli bigjoy whey protein ürünleri 1kg olanları arasında 50 TL fiyat farkı var. Sizce hangisi alınmalı? Aralarındaki fark nedir?
Bigjoy Sports Protein Tozu Big Hidrolize Beef & Whey Protein Ãikolata Aroma 1088g-protein Fiyatı, Yorumları - Trendyol
*Whey proteinin amino asit profili biraz daha iyidir yani EAA oranı biraz daha yüksektir.
*Whey proteinin emilimi daha hızlıdır.
*Whey proteinin PDCAAS, BV, DIAAS, NPU gibi protein değer ölçme yöntem skorları daha yüksektir. Yani özetle whey proteinden vücudun faydalanabilme oranı birazcık daha fazladır.
*Whey proteinin tadı et proteininden genelde daha iyidir, ayrıca beef ürünleri biraz fazla köpürür ki asıl tercih edilmeme nedenleri budur.

Ancak beef protein ürününde de laktoz hiç yoktur çoğumuz farkında olmasakta az ya da çok laktoz duyarlılığına sahibiz bu yönden et proteini daha iyi. Ayrıca tok tutsun beni dersen de et proteini wheyi döver bu da bir gerçek. Son olarakta aynı anda iki farklı kaliteli protein türünü almak oldukça faydalı olabilir. Genel beslenmemizde de bu böyle... Hem beef’in whey ile birleşmesi köpürme ve tat sorunlarını ciddi şekilde örter ve daha az laktoz alırsın. Bu üründe %60 whey %40 beef var oranlama da gayet iyi ama gerçi benim bir markam olsa %70-30 yapardım. Bu iki farklı protein türünü birleştirmek bana akıllıca geliyor yani.

*Whey proteinin amino asit profili biraz daha iyidir yani eaa oranı biraz daha yüksektir.
*Whey proteinin emilimi daha hızlıdır.
*Whey proteinin pdcaas, bv, dıaas, npu gibi protein değer ölçme yöntem skorları daha yüksektir. Yani özetle whey proteinden vücudun faydalanabilme oranı birazcık daha fazladır.
*Whey proteinin tadı et proteininden genelde daha iyidir, ayrıca beef ürünleri biraz fazla köpürür ki asıl tercih edilmeme nedenleri budur.

Ancak beef protein ürününde de laktoz hiç yoktur çoğumuz farkında olmasakta az ya da çok laktoz duyarlılığına sahibiz bu yönden et proteini daha iyi. Ayrıca tok tutsun beni dersen de et proteini wheyi döver bu da bir gerçek. Son olarak da aynı anda iki farklı kaliteli protein türünü almak oldukça faydalı olabilir. Genel beslenmemizde de bu böyle... Hem Beef'in whey ile birleşmesi köpürme ve tat sorunlarını ciddi şekilde örter ve daha az laktoz alırsın. Bu üründe %60 whey %40 beef var oranlama da gayet iyi ama gerçi benim bir markam olsa %70-30 yapardım. Bu iki farklı protein türünü birleştirmek bana akıllıca geliyor yani.

Hocam bende laktoz alerjisi bulunuyor o yüzden beef olanı sipariş verdim fakat dediğiniz maddelerede bakarsam whey tercih ederdim sanırım birkaç güne wheyide alıp birlikte tüketeceğim. Beef olan ürünün laktoz konusu dışında daha iyi diyebileceğimiz bir artısı var mıdır?

Hocam bende laktoz alerjisi bulunuyor o yüzden beef olanı sipariş verdim fakat dediğiniz maddelerede bakarsam whey tercih ederdim sanırım birkaç güne wheyide alıp birlikte tüketeceğim. Beef olan ürünün laktoz konusu dışında daha iyi diyebileceğimiz bir artısı var mıdır?
Diyeceğim her şeyi dedim inan ama aslında wheye göre daha doğal bir üretim sürecine dahil aslında, daha kolay anlaşılır bir ürün ayrıca daha tok tutar, salınımı daha yavaştır bunları da artı olarak kabul edebilirsin bu kişiden kişiye göre değişir ki protein oranları da wpc80 wheye göre bile %3-4 daha iyidir. Ama daha düşüğü de var tabi. Bence iyi yapmışsın yani wheyi bir tık fazla övdüm gibi dursa da ben de sonuçta bunu al dedim sana

Yeni konular

Geri
Yukarı