Bildirim çubuğundaki ''Google'' kaldırılmıyor

Loveless

Hectopat
Arkadaşlar Xiaomi markalı bir telefon kullanıyorum, az önce fotoğrafta gördüğünüz gibi Google yazan bir bildirim çıktı ve kapanmıyor da, bu ne olabilir?

xeg9xu.jpg

Google Asistan bildirimi anladığım kadarıyla. Gitmiyorsa ve içeriğinde önemli bir şey yazmıyorsa, uygulamayı zorla durdurarak bildirimden kurtulabilirsiniz.

Zorla durdurmak tam olarak nasıl oluyor? RAM kısmını açıp Google uygulamasını kapattım fakat gitmedi, üstüne CCleaner aracılığıyla Google uygulamasını durdurdum fakat Google uygulaması yine çalışır gözüküyor ve bu bildirim de gitmiyor.

Uygulamalarda Google uygulamasını(Google Chrome değil sadece Google) bulun. Kaldırmaya izin varsa kaldırın izin yoksa devre dışı bırakın. Telefonu yeniden başlattığınızda gitmesi lazım. Sonra yeniden Play Store dan yüklersiniz.

Uygulamayı devre-dışı bırakmak Google Asistan gibi özellikleri kullanıyorsanız mantıklı bir çözüm değil.

Uygulamalar listesinden "Google" uygulamasını bulun ve üzerine basılı tutarak "Uygulama bilgisini" seçin. Açılan ekrandan "Durmaya zorla" yazısına ve gelen uyarı ekranına "Evet" diyerek uygulamayı zorla kapatın. Bildirimin gitmiş olacağını göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı