Bilek, Converse için fazla mı kalın?

Toprakvv

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba sorunumu kısaca dile getireyim. Boyum biraz uzun olduğu için oturduğumda pantolonlarım hep yukarı çekiyor ve bacağım açılıyor ben de bu durumdan pek hoşnut olmuyorum. Yakın zamanda yeni ayakkabı alacaktım ve bakarken acaba bilekli ayakkabıları denesem nasıl olur diye düşündüm. Biraz baktıktan sonra zaten klasikleşmiş Chuck 70 modeline karar verdim ancak yine boyumun getirdiği bir sorun olarak bileğim bana biraz kalın geliyor. 42 numara ayakkabı giyiyorum ama ayak bileğimi tam bilekteki kemikten ölçünce 25-26 cm arasında geliyor doğal olarak da acaba bilekli ayakkabı alsam absürt mü durur diye arada kaldım. Eğer bu modeli giyen kalın bilekli hocalarım varsa yardımcı olabilirler mi? Bu arada merkezden uzakta yaşadığım için ve yakın zamanda da gitmeyeceğim için deneyebileceğim bir yer yok. Teşekkürler iyi Sosyaller herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bileğin çok kalınmış, benim 10 cm civarı bilekli ayakkkabılar iyi duruyordu. Sen eğer pantolonun yukarı çıkmasını istemiyorsan baggy vs alabilirsin.

Bileğin çok kalınmış, benim 10 cm civarı bilekli ayakkkabılar iyi duruyordu. Sen eğer pantolonun yukarı çıkmasını istemiyorsan baggy vs alabilirsin.
Hocam 10 cm mi? Aynı yeri mi ölçüyoruz çevresinden bahsediyorum ben. Bu arada baggy giyiyorum zaten ona rağmen çıkıyor ayaktayken mükemmel duruyor ama. O da benim bahtsızlığım galiba.

Hocam 10 cm mi? Aynı yeri mi ölçüyoruz çevresinden bahsediyorum ben
10-15 civarı.
Bu arada baggy giyiyorum zaten ona rağmen çıkıyor ayaktayken mükemmel duruyor ama. O da benim bahtsızlığım galiba.
Boydan daha uzun olan modeller tercih edebilirsin, ben mesela 107cm uzunluğunda olanı tercih ediyorum boyum 166-168.

Boydan daha uzun olan modeller tercih edebilirsin, ben mesela 107cm uzunluğunda olanı tercih ediyorum boyum 166-168.
Ya baggy jeanler hep İtalyan ölçüde satılıyor boy-bel oranıyla satılmıyor haliyle 42 alıyorum belime tam oluyor çünkü 44 alsam bel 4 cm genişliyor iç bacak dış bacak boyları değişmiyor sadece ön bel ve arka bel 0.5 cm falan uzuyor. Boyum 186 bu arada.

Hocam benim el bileğim en ince yerinde 16 cm :D.

Ya baggy jeanler hep İtalyan ölçüde satılıyor boy-bel oranıyla satılmıyor haliyle 42 alıyorum belime tam oluyor çünkü 44 alsam bel 4 cm genişliyor iç bacak dış bacak boyları değişmiyor sadece ön bel ve arka bel 0.5 cm falan uzuyor. Boyum 186 bu arada.
Anladım, Flo vs gibi bir mağazaya gidip bir bilekli ayakkabı dene bak nasıl duruyor diye. Ona göre alırsın internetten veya başka bir yerden.

Hocam benim el bileğim en ince yerinde 16 cm :D.
Kemik yapısı, cinsiyet farkı, etnik köken, beslenme, genler vs vs bayağı bir şey etkiliyor bunları ya. :)

Geri
Yukarı