Bilek güreşi sonrası çıkan ağrılar

ibrahimcancl

Decapat
Daha fazla  
Geçen günlerde bilek güreşi yapmıştım neredeyse tüm sınıfla. Sonra Gym'e gittim orada da bayağı büyük ve güçlü abilerle yaptım onlardan sonra bileğimi galiba çok zorladım. Antrenmanda bile omuzum ve bileğim ağrıyordu. Tam olarak neresi seçemiyordum ama kollarım ağrıyordu aşırı zorladım galiba neyse bir sonraki gün okulda tekrardan bir arkadaşımla yaptım onda da çok zorlamasam da birden bir güç kaybı yaşadım. Bıraktım 15 dk sonra falanda omuzum ve bileklerim aşırı derecede sızlamaya başladı. O günün akşamı da spora gittiğim göğüs günüydü. Aşırı sızladı ağrıdı duramıyordum ama antrenmanı da yarıda kesmek istemiyordum. Neyse antrenman bitti 30 40 dk sonra anca acısı geçmeye başladı sonra bir kremimsi tarzı ağırı kesici sürdüm sonra uyudum sabah kalktım yine aynı. Dün yine sürdüm uyudum bugün ağırı biraz daha az biraz önce bir 5 barfiks çektim mesela şu an yine az da olsa üst bileğim ağrıyor hiç siz yaşadınız mı bu ağırı geçer mi? Yani sporuma devam edebilir miyim?

Aynısını yaşadım tenosinovit teşhisi koydu doktor bana. Bilek güreşi ağrıları en fazla 1 2 hafta sürer geçer. Eğer kemikte bir sorun varsa doktora gitmen daha mantıklı olur.

Bence bir süre spora ara ver ve ağrıyan yerleri bandajlayıp kas gevşetici sür.

Çok ağrımıyorsa hafif kilolarla devam et bacağa odaklan.

Aynısını ben de yaşadım saglik ocağına gittiğim de liflerim koptuğunu 3 veya 6 ay (tam hatirlamiyorum) bilek güreşi yapmayacaksın dedi. Ben de emin olmak için hastaneye gittim. Doktor rontgene yonlendirdi. Röntgen çektirdiğimde sadece ödem çıkmıştı.1-2 hafta içerisinde iyileşti. En iyisi hastaneye görün bir röntgen çektir. Hocam ağrı geçene kadar ağırlık kaldirmamakta ve bilek güreşi yapmamakta fayda var. Geçmiş olsun

Aynısını yaşadım tenosinovit teşhisi koydu doktor bana. Bilek güreşi ağrıları en fazla 1 2 hafta sürer geçer. Eğer kemikte bir sorun varsa doktora gitmen daha mantıklı olur.

Bence bir süre spora ara ver ve ağrıyan yerleri bandajlayıp kas gevşetici sür.

Çok ağrımıyorsa hafif kilolarla devam et bacağa odaklan.
Genellikle eklemi ağrıyanlar bi şınav falan çektiğinde hemen ağrıyormuş çok şüükür beni ağrmıyor ama omzumu ters falan çevirdiğimde ağrıyor kas gevşetici sürüp uyuyorum bir sonraki günden daha iyi oluyor gibi.

Aynısını ben de yaşadım saglik ocağına gittiğim de liflerim koptuğunu 3 veya 6 ay (tam hatirlamiyorum) bilek güreşi yapmayacaksın dedi. Ben de emin olmak için hastaneye gittim. Doktor rontgene yonlendirdi. Röntgen çektirdiğimde sadece ödem çıkmıştı.1-2 hafta içerisinde iyileşti. En iyisi hastaneye görün bir röntgen çektir. Hocam ağrı geçene kadar ağırlık kaldirmamakta ve bilek güreşi yapmamakta fayda var. Geçmiş olsun
Teşekkür ederim öncellikle. Benimde büyük ihtimalle liflerim kopmuştur veya tendonlar hasar almıştır çünkü çok zorlamıştım yani bi arkadaşım daha aynısını yaşamıştı o da aynı senin gibi 1 2 hafta sonra geçmişti dedi ya ben geçen 1 buçuk hafta hastalandığım için spora gitmedim sonra başladım daha toparlayamadan bu ağrı olayı başıma geldi ne yapacam ben ya eski ağırlıklarıma hemen dönmek istiyorum.

Teşekkür ederim öncellikle. Benimde büyük ihtimalle liflerim kopmuştur veya tendonlar hasar almıştır çünkü çok zorlamıştım yani bi arkadaşım daha aynısını yaşamıştı o da aynı senin gibi 1 2 hafta sonra geçmişti dedi ya ben geçen 1 buçuk hafta hastalandığım için spora gitmedim sonra başladım daha toparlayamadan bu ağrı olayı başıma geldi ne yapacam ben ya eski ağırlıklarıma hemen dönmek istiyorum.
Hocam şu an istirahat etmeniz lazım eğer bu halde devam ederseniz ağrı üstüne ağrı çekersiniz. Kolunuzun iyileşmesini de uzatırsınız.

Dostum öncelikle geçmiş olsun bende benzeri bir problemle karşılaştım bilek güreşi sonucunda ısınmadan yaptığım aptallık yüzünden hafif ağrılar oluyor şu an durumun nasıl acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı