Bilekte yumuşak doku zedelenmesi geçmiyor

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ortalama 3 haftadır var geçmiyor, doktora gittim röntgen çektiler kemik yapısı sağlam dedi ve yumuşak dokuda bir şey var dedi. 1 hafta spora gitmedim ve ağır kaldırmadım hiçbir şeyi, azalma bile olmadı denilecek kadar. Ağrıda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kemik 3-6 ay içerisinde toparlıyor.

Yumuşak dokuya en az 1-2 ay vermen gerek ve zorlamadan çalıştırman. Tabi ona göre beslenmen... mesela kelle paça, ayak paça gibi kolajeni yüksek yiyecekler. Ayrıca başka şeylere de iyi geliyor onlar.

Kemik 3-6 ay içerisinde toparlıyor.

Yumuşak dokuya en az 1-2 ay vermen gerek ve zorlamadan çalıştırman. Tabii ona göre beslenmen... Mesela kelle paça, ayak paça gibi kolajeni yüksek yiyecekler. Ayrıca başka şeylere de iyi geliyor onlar.

Tamamen iyileştirme yoksa %80 falan mı :/

Tamamen iyileştirme yoksa %80 falan mı :/
İyileşeceksin, tedaviye sebep olan hareket veya başına gelen neyse o konuda ek dikkat etmen ve ona uygun hareketlerle desteklemen gerekir. Bünye o durumu unutmayacaktır. Ancak acele etme. Bu kadar sıkıntı yaratıyorsan doktora gittiğinde fizik tedavi ve/veya gerekli hareketler konusunda bilgilendirme isteyebilirsin.

Ayrıca serbest radikal tüketimin fazlaysa (alkol/nikotin) ve oksijen açısından zor bir bölgedeysen (büyük şehir merkezi) iyileşmen daha yavaş olur.

İyileşeceksin, tedaviye sebep olan hareket veya başına gelen neyse o konuda ek dikkat etmen ve ona uygun hareketlerle desteklemen gerekir. Bünye o durumu unutmayacaktır. Ancak acele etme. Bu kadar sıkıntı yaratıyorsan doktora gittiğinde fizik tedavi ve/veya gerekli hareketler konusunda bilgilendirme isteyebilirsin.

Ayrıca serbest radikal tüketimin fazlaysa (alkol/nikotin) ve oksijen açısından zor bir bölgedeysen (büyük şehir merkezi) iyileşmen daha yavaş olur.

Zedeleyen yer bilek hammer curl yaparken veya normal curl yaparken çok hissettiriyor acıyı diğer hareketlerde sorun yok ama yaşım 18 - alkol sigara kullanmıyorum.

Zedeleyen yer bilek hammer curl yaparken veya normal curl yaparken çok hissettiriyor acıyı diğer hareketlerde sorun yok ama yaşım 18 - alkol sigara kullanmıyorum.
18 yaşındasın acele etmene gerek yok, hareketi yaparken öncekinden daha hafif ağırlık veya daha az açı ile, acı katlanılabilir ve tekrarlanabilir seviyeye minimum ulaştığında devam edebilirsin. Acıdan dolayı yapamayacağın kadar zorlarsan iyileşmeni kolaylaştırmaz.

Geri
Yukarı