Bileşenlerin fatura tarihiyle garanti bitiş tarihi uyuşmuyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Vatan Bilgisayar'dan sistem toplattım fakat fatura tarihi ile garantinin bitiş tarihi uyuşmuyor. Ne zaman aldıysam o zaman bitmesi gerekir ama öyle olmuyor. ASUS'tan baktığım zaman 1 ay erken bitiyor anakartım mesela. Ekran kartım 2.5 yıl yapmışlar. ASUS 3 yıl demiş. Klavyem de 1 ay eksik ve monitörümde de 2.5 yıl.

4'ünün de sıkıntılı olması imkansız gibi bir şey. O zaman bu durum ne oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Vatan Bilgisayar'dan sistem toplattım fakat fatura tarihi ile garantinin bitiş tarihi uyuşmuyor. Ne zaman aldıysam o zaman bitmesi gerekir ama öyle olmuyor. ASUS'tan baktığım zaman 1 ay erken bitiyor anakartım mesela. Ekran kartım 2.5 yıl yapmışlar. ASUS 3 yıl demiş. Klavyem de 1 ay eksik ve monitörümde de 2.5 yıl.

4'ünün de sıkıntılı olması imkansız gibi bir şey. O zaman bu durum ne oluyor?

Bu konuda açılmış ve cevaplanmış bir sürü konu var forumda önce araştırmanız lazımdı.

ASUS'un kayıtlarında depo çıkış tarihi baz alınır.
Bu aradaki süreye raf ömrü denir.
Ama bir sorun olduğunda senin fatura tarihin önemlidir.
ASUS senin fatura tarihini baz alır.

Bu konuda açılmış ve cevaplanmış bir sürü konu var forumda önce araştırmanız lazımdı.

ASUS'un kayıtlarında depo çıkış tarihi baz alınır.
Bu aradaki süreye raf ömrü denir.
Ama bir sorun olduğunda senin fatura tarihin önemlidir.
ASUS senin fatura tarihini baz alır.

Bu bir iade ürünü belirtisi değil yani disbirtöre ne zaman ürün geldiyse onumu kayıt ediyorlar bu garantiyi.

@zeki1981

@Pikachu.34

Siz garanti veya iade durumlarında aldığınız bayii ile birebir muhatapsınız. Bu durumda garanti geçerlilik süresi fatura süresidir. Faturanın bitimine bir gün kala dahil gitseniz servise vermekle mükelleflerdir. O yüzden geri kalan ayrıntılara takılmayın. Ayrıca ürünler iade ürün değiller o konuda arkadaşlar açıklama yapmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı