Bilgi İşlem İçin Destek

muharremakgul

Decapat
Herkese merhaba. Özel sektörde bir firmada bilgi işlem departmanında pazartesi itibarı ile işe başladım. Teknik Destek, elektronik bilgim var, İzmir'de değişik bilişim firmalarda Teknik Destek konumunda görev aldım fakat bilgi işlem bölümünde iş periyodu hakkında bilgimin yetersiz olduğunu fark ettim ve sizlerden fikir almak istiyorum. Sorum şu: Şirkette 20 adet bilgisayar var, bazı uygulamaları server PC üzerinden kullanıyorlar örneğin Netsis. Şirketin güvenlik politikası olarak zamanla, her bilgisayarı server PC üzerinden gerekli yetkilendirme ile ilkeler tanımlanıp kısıtlanıp görev dağılımı yapmak istenilmekte. Server bilgisayarında Server 2008 yüklü ve her biri Workgroup çalışma ağında bağlı ve Client PC'lerde ip numaraları otomatik. Öncelik olarak benim yapmak istedim iş periyodu ise şöyle; Client bilgisayarlarda sistem kurulması gereken bilgisayarların öncelikle işletim sistemlerinin sıfırdan kurulması. Daha sonra Server PC'ye AD kurup ağda bir etki alanı oluşturmak. Client bilgisayarların kullanıcılarını AD ortamında girip Policy'lerini güncellenmek. Client bilgisayarların IP'sini manuel girip her birini AD'de etki alanına dahil edip çalışmalarını sağlamak şartı ile ben başlangıç olarak kendime bir iş periyodu düzenledim. Eğer sizin de bu konuda tavsiyeleriniz olursa mutlu olurum. Herkese iyi günler

Gerekli herşeyi azçok googledan bile bulabilirsin düşündüğün yapı iyi yanlış yada eksik bişey görülmüyor. Ben yinede bikaç tavsiyede bulunayım. Server 2012 r2 ye çık en azından, lisanslardan gol yeme özellikle sql cal ve remote cal lisanslarını hesapla, ipleri dhcp server rolü kullanarak bilgisayarlar ile eşleştirip herhalükarda aynı ipyi almasını sağlayabilirsin. Eski kullanıcıları kullanmak yerine yeniden AD üzerinde oluştur ve "roaming profile" olarak kullanırsan kullanıcı yedekleri kısmında sorun yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı