Bilgi işlem destek uzmanının 22.000 TL başlangıç maaşı iyi mi?

MrFinBlack

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Merhaba, 2 senelik uçak teknolojisi mezunuyum, büyük bir tekstil fabrikasında bilgi işlem destek uzmanı olarak işe başladım. Aşağı yukarı 1 senelik bilgi işlem kariyerim var. Yani bu sektörde çok fazla tecrübem yok sayılır. Başlangıç maaşı olarak 22 bin ₺ verdiler. Ve senede 1 maaş ikramiye veriyorlar. Sizce bu maaş az mı? Acaba 25 bin ₺'mi demeliydim? Gerçi bilgisayar mühendisliği bitiren kuzenim şu an bir firmada bilgi işlem elemanı olarak çalışıyor ve 15 bin ₺ alıyor. Bir de sizin görüşlerinizi dinlemek isterim.

Hocam o paranın iyi olup olmadığı sizin maaş beklentinize, harcamalarınıza, yaşadığınız şehre ve medeni halinize göre değişir. Şayet küçük şehirde bekar bir şekilde yaşarsanız bu maaş yeterli olur diye düşünüyorum.

Merhaba, 2 senelik uçak teknolojisi mezunuyum, büyük bir tekstil fabrikasında bilgi işlem destek uzmanı olarak işe başladım. Aşağı yukarı 1 senelik bilgi işlem kariyerim var. Yani bu sektörde çok fazla tecrübem yok sayılır. Başlangıç maaşı olarak 22 bin ₺ verdiler. Ve senede 1 maaş ikramiye veriyorlar. Sizce bu maaş az mı? Acaba 25 bin ₺'mi demeliydim? Gerçi bilgisayar mühendisliği bitiren kuzenim şu an bir firmada bilgi işlem elemanı olarak çalışıyor ve 15 bin ₺ alıyor. Bir de sizin görüşlerinizi dinlemek isterim.

Sana göre yeterliyse ve ihtiyaçlarını karşılıyorsa kabul edebilirsin. Tamamen kendi görüşlerine bağlı bir durum. İlerleyen yıllarda güzel zam gelirse kabul edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı