Bilgi kanalları video açısından nasıl içerik topluyor?

youtuberadayi

Hectopat
Merhabalar, öncelikle tüm arkadaşlarımıza iyi günler diliyorum. YouTube üzerinde mevcut olan bilgi kanallarında bir sürü video kesitleri oluyor. Örneğin araba, uzay, teknoloji gibi şeyler seslendirilirken o esnada o konuyla ilgili kısa kesitli videolar oluyor. Bu kanallar böyle videoları nasıl sağlıyor? Bunun için ekran kaydedici falan kullanıp başka kanallardaki videoların içinden mi içerik çekiyor, yoksa başka sitelerden mi bulabiliyorlar? Bende bilgi kanalı açmayı düşündüğüm için nasıl yapacağımı bilemedim. Sizlere danışmak istedim. Bu konuyla ilgisi olan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olmaları mümkün müdür?

Belgeseller. Düzgün bir bilgi kanalı bilgileri belgesellerden topluyor haliyle görüntüleri de oradan alıyor diğer kanallar bilgileri o kanaldan alıp sadece sesi değiştiriyor.

Belgeseller. Düzgün bir bilgi kanalı bilgileri belgesellerden topluyor haliyle görüntüleri de oradan alıyor diğer kanallar bilgileri o kanaldan alıp sadece sesi değiştiriyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Kısacası ekran kaydediciyle kaydedip edit yapıp o şekilde seslendirme de yaparak içerik sağlıyorlar
Köklü üniversite arşivleri, belgeseller, akademik kaynak gibi bilgiler işe yarıyor.
Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum :)

Yorumunuz için teşekkür ederim. Kısacası ekran kaydediciyle kaydedip edit yapıp o şekilde seslendirme de yaparak içerik sağlıyorlar

Sanırım buldukları videolardan kesitler hazırlayıp ona göre seslendirme yapıyorlar ama muhtemelen önce seslendirme işini hallediyorlardır. Mesela arabalar ile ilgili 30 saniye bilgi verecekse 30 saniyelik araba videosu koymalı, ardından balinalar ile ilgili 25 saniye bilgi verecekse 25 saniyelik balina videosu koymalı. Eğer önce videoları koyarsa bu sefer vereceği bilgiyi videoya göre kısa kesmek veya bilgi kısa kalınca ya boş boş konuşmalı ya da bir şey demeden videonun bitmesi beklenmeli :D. Yani sen arabalar ile ilgili 15 saniye bilgi verip, 35 saniyelik araba videosu koyarsan 20 saniye ya saçmalayacaksın ya da sessizce bekleyeceksin iki durumda hoş olmaz.

Sanırım buldukları videolardan kesitler hazırlayıp ona göre seslendirme yapıyorlar ama muhtemelen önce seslendirme işini hallediyorlardır. Mesela arabalar ile ilgili 30 saniye bilgi verecekse 30 saniyelik araba videosu koymalı, ardından balinalar ile ilgili 25 saniye bilgi verecekse 25 saniyelik balina videosu koymalı. Eğer önce videoları koyarsa bu sefer vereceği bilgiyi videoya göre kısa kesmek veya bilgi kısa kalınca ya boş boş konuşmalı ya da bir şey demeden videonun bitmesi beklenmeli :D. Yani sen arabalar ile ilgili 15 saniye bilgi verip, 35 saniyelik araba videosu koyarsan 20 saniye ya saçmalayacaksın ya da sessizce bekleyeceksin iki durumda hoş olmaz.
Çok güzel anlatmışsınız. Bu durumu daha iyi kavradım. Video edit programı olarak adobe premiere pro cc kullanıyorum ama ekran kaydedici olarak hala kararsızım. OBS önerenler oldu fakat o daha çok oyuna yönelik olduğu için ve istediğim alanda ekran kaydı yapamadığım için beni biraz zorladı. HD kalitede ekran kaydı yapabileceğim ve önerebileceğiniz bir program var mıdır acaba ? kusuruma bakmayın sizi de yordum :)

Çok güzel anlatmışsınız. Bu durumu daha iyi kavradım. Video edit programı olarak Adobe Premiere Pro cc kullanıyorum ama ekran kaydedici olarak hala kararsızım. OBS önerenler oldu fakat o daha çok oyuna yönelik olduğu için ve istediğim alanda ekran kaydı yapamadığım için beni biraz zorladı. HD kalitede ekran kaydı yapabileceğim ve önerebileceğiniz bir program var mıdır acaba? Kusuruma bakmayın sizi de yordum :)

Bu konuda neredeyse hiçbir bilgim yok . Video kaydetme, editleme işleriyle pek işim olmadığından yorum yapamıyacağım. Çok eskiden Bandicam ile video çekip hilecilerin banlanmasını sağlardık ama o videoların sağında solunca Bandicam yazardı ve gerçekten üstünden uzun süre geçti. O yüzden bu soruna "pas" diyorum :D.

Bu konuda neredeyse hiçbir bilgim yok . Video kaydetme, editleme işleriyle pek işim olmadığından yorum yapamıyacağım. Çok eskiden Bandicam ile video çekip hilecilerin banlanmasını sağlardık ama o videoların sağında solunca Bandicam yazardı ve gerçekten üstünden uzun süre geçti. O yüzden bu soruna "pas" diyorum :D.

Tekrardan çok sağ olun :D
Kusura bakmayın sizleri de yorduk. Dediğiniz tüm bilgiler aklımda ona göre de bir yol yordam izleyip bir şekilde içerik hazırlayacağım. Sağ olun, var olun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı