Bilgilerime erişebilirler mi?

alida26

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Faceit sitesinin gizlilik bölümünde.
When you sign up or login to our Online services, we collect the following information:

• Type of device used;
  • IP address;
  • Geolocation details including region, country, state, City;
  • Type of browser used; and.
  • Identifiers associated with your devices. Bunlar var.
Türkçesi:
Çevrimiçi hizmetlerimize kaydolduğunuzda veya oturum açtığınızda, aşağıdaki bilgileri toplarız:

• Kullanılan cihaz türü;
  • IP adresi;
  • Bölge, ülke, eyalet, şehir dahil olmak üzere coğrafi konum ayrıntıları;
  • Kullanılan tarayıcı türü; ve.
  • Cihazlarınızla ilişkili tanımlayıcılar.
3 Tane sorum olacak:
1-ıdentifiers associated with your devices.(Cihazlarınızla ilgili tanıyımcılar.) burada kastedilen IMEI, device ID, Mac vb. şeyler mi?
2-Benim hangi bilgilerime erişebiliyorlar?
3-Ben hesabımı onaylarken telefondan onaylamıştım şimdi telefonun içinde ki tüm bilgileri biliyorlar mı?

1-Cihazlarınızla ilgili tanımlayıcılar derken sistem özelliklerini kastetiklerini düşünüyorum
2-Sadece Faceit değil tarayıcı kullanarak girdiğiniz her site ıpnize erişebiliyor
3-Telefon numaranız dışında bir bilgiye erişemezler

1-Cihazlarınızla ilgili tanımlayıcılar derken sistem özelliklerini kastetiklerini düşünüyorum
2-Sadece Faceit değil tarayıcı kullanarak girdiğiniz her site ıpnize erişebiliyor
3-Telefon numaranız dışında bir bilgiye erişemezler
İMEİ,Device id
Bunlara erişebiliyorlar mı ?
1- Evet
2 - Listelemişsin zaten
3 - Hayır
Bunlara her site erişebilir mi normal bir şey mi ?

IMEI, device ID.

IMEI'ye erişmesi için kök erişim (root yetkisi) verilmesi gerekiyor diye biliyorum. Device ID'ye erişilebilir evet ama bir problem arz etmez. Bunun yanında Mac adresine de erişebilir. Ancak bunlara erişmesi için Client-side bir program olması gerekiyor.

Server-side yani bir tarayıcıdan bu bilgileri elde edemezler.

IMEI'ye erişmesi için kök erişim (root yetkisi) verilmesi gerekiyor diye biliyorum. Device ID'ye erişilebilir evet ama bir problem arz etmez. Bunun yanında Mac adresine de erişebilir. Ancak bunlara erişmesi için Client-side bir program olması gerekiyor.

Server-side yani bir tarayıcıdan bu bilgileri elde edemezler.
Telefondan bir kaç gündür işlem yapamıyordum endişeleneceğim bir şey yok yani?
Telefonum içinde ki hiç bir bilgiye erişemezler değil mi gmail şifresi fotoğraf müzik vb. şeyler

Yeni konular

Geri
Yukarı