Bilgim olmadan kredi kartından harcama yapılması

fanfinifonfon

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhabalar, dün kredi kartı işlem geçmişime bakarken farklı tarihlerde "Google SNG ICT" adında 3 farklı tarihte toplam 796 liralık bir şeyler alınmış. Görür görmez müşteri hizmetlerini aradım. Onlar da "Google Oyun Puanına abone olmuşsunuz, üyeliğinizi iptal ediyorum. Sitelerde çıkan reklamlara dikkat edin." dediler. Oysaki kartım Google'de tanımlı bile değil. Söylediğimde de "Kartın kayıtlı olduğu sitelerden almış olabilirler." dediler. İade kısmını sorduğumda da "Büyük ihtimalle yardımcı olamayız ama yine de sizin için incelemeye alalım." dediler. Olur da iade olmazsa ne yapmalıyım? Tüm Google hesaplarımın harcama geçmişine de baktım. Hiçbir ekstra harcama yok. Sadece reklama tıklayarak farklı bir sitede kayıtlı kredi kartı bilgilerimi alabilirler mi? Sizce para iadesi olur mu? Olmazsa yapabileceğim bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 817c4e92-232e-4d92-8c37-d83262206115.png
    817c4e92-232e-4d92-8c37-d83262206115.png
    47 KB · Görüntüleme: 85
  • 4c09731d-f3e3-49d9-bca2-7c92dd0096f4.png
    4c09731d-f3e3-49d9-bca2-7c92dd0096f4.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 77
Çalıştığınız bankanıza harcama itirazında bulunmanız gerekiyor. Bazı bankalar İnternet Şubesi üzerinden bile bu itirazları kabul edebiliyor. Hangi banka ile çalışıyorsanız harcama itirazı formunu sitesinden temin edebilirsiniz. Doldurduktan sonra şubeye bırakmanız gerekiyor. İşlemler yurtiçi çekim olarak yapılmışsa 90 gün, yurt dışı kaynaklı ise sonuçlanması 180 günü bulabiliyor. Burada en önemli husus ise bu işlemlerin 3D şifre ile yapılıp yapılmamasıdır. Eğer telefonunuza gelen onay kodu ile alışveriş tamamlanmışsa iade çıkma ihtimali çok düşük.
Bilginiz olsun

En önce kartınızı kapattırın hocam.
Kartı kapattırın hocam.
Teşekkür ederim, müşteri hizmetleri ile görüştüm.
Harcama itirazı yap bankandan.
Gün içinde şubelerine uğrayacağım.
Çalıştığınız bankanıza harcama itirazında bulunmanız gerekiyor. Bazı bankalar İnternet Şubesi üzerinden bile bu itirazları kabul edebiliyor. Hangi banka ile çalışıyorsanız harcama itirazı formunu sitesinden temin edebilirsiniz. Doldurduktan sonra şubeye bırakmanız gerekiyor. İşlemler yurtiçi çekim olarak yapılmışsa 90 gün, yurt dışı kaynaklı ise sonuçlanması 180 günü bulabiliyor. Burada en önemli husus ise bu işlemlerin 3D şifre ile yapılıp yapılmamasıdır. Eğer telefonunuza gelen onay kodu ile alışveriş tamamlanmışsa iade çıkma ihtimali çok düşük.
Bilginiz olsun
Hayır, telefonuma Google için hiç onay kodu gelmedi. Şubelerine uğrayacağım.

Geri
Yukarı