Bilgisayarı açtığımda mor ekranda takılı kalıyor

Pc yi normalde kullanırken birden bire mi oldu ?
Yeni driver ya da windows kurulumu yada uptade ti yaptın mı?
Yeni donanım vs. ekledin mi ?
O.C. falan yaptın mı?

Bu sorulara cevap verebilirsen daha net cevaplar alabilirsin.

Pc yi normalde kullanırken birden bire mi oldu ?
Yeni driver ya da windows kurulumu yada uptade ti yaptın mı?
Yeni donanım vs. ekledin mi ?
O.C. falan yaptın mı?

Bu sorulara cevap verebilirsen daha net cevaplar alabilirsin.

O.C yapmadım, yeni donanım eklemedim, yeni driver olarak AMD'nin 14.6 Beta'yı kurdum. Windows ve diğer tüm sürücüler güncel. BİOS'u 7 aydır güncellemedim yarın güncelleyeceğim.
AMD'nin 14.6 Beta driverı sorun çıkartır mı?
Galiba bir önceki AMD'nin driverını kurduktan sonra da mor ekran gelmişti.

O.C yapmadım, yeni donanım eklemedim, yeni driver olarak AMD'nin 14.6 Beta'yı kurdum. Windows ve diğer tüm sürücüler güncel. BİOS'u 7 aydır güncellemedim yarın güncelleyeceğim.
AMD'nin 14.6 Beta driverı sorun çıkartır mı?
Galiba bir önceki AMD'nin driverını kurduktan sonra da mor ekran gelmişti.

Benim aklıma ilk gelen daha önce başıma geldiği için ekran kartı ramlari olabilir.Sıfır laptop aldığımda başıma gelmişti ve süpriz olmuştu. Aynı problemi farklı bir şekilde yaşamıştım. Pc açılıyor ana ekran geldiğinde renkler bir birine giriyordu.Sıfır aldığım laptop serviste 1 ay süründükten sonra yenisiyle değişmişti.

Senin konuna gelecek olursak, seninde belirttiğin gibi driver beta aşamasında olduğu için böyle driver uyumsuzluğu yapabilir.Bir önceki sürümün beta olmayanını kur.
Kurulumu yapmadan önce eski amd driverinı kaldırıp yeniden başlat hatta mümkünse eski driverların dosya kalıntıları kalabilir diyerek driver sweeper ya da ati driver removal tools gibi araçlarla eski driverdan komple kurtulup öyle kur.

Kolay Gelsin...

Sorunun nedeni bilgisayarın fişini çekmemden dolayı kaynaklanıyor. Bilgisayarın fişini çekince tekrar oldu o gün de bilgisayarın fişini çekmiştim.
Artık asla yapmam.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı