Bilgisayar 1 Dakika Açık Kaldıktan Sonra Kapanıyor

Gittik

Hectopat
Selamlar, benim eski bilgisayarımı çalıştırmak istedim, düğmeye basınca 1 dakika sonra kapanıyor tekrar açılıyor. PSU değiştirdim sorun hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemcinin termal macununu değiştirin videolar var nette 20 30 liraya 2 kullanımlık alabilirsiniz benimde vardı 30 dkda kapanıyodu sürdüm kapanmıyo artık

İşlemci sıcaklığı nasıl? Aniden ısınıyorsa yapabilir. Isınmıyorsa Chipset arızası olması muhtemel.

İşlemci sıcaklığını kontrol et. Fanın çalışmıyordur bir şeydir. İşlemci belli bir sıcaklığın üstüne çıkarsa sistem kendini kapatır.

İşlemci sıcaklığını kontrol et. Fanın çalışmıyordur bir şeydir. İşlemci belli bir sıcaklığın üstüne çıkarsa sistem kendini kapatır.
1 Dakika sonra yeniden başlıyor, bilgisayarı açıyorum 1 dakika çalışıyor hemen yeniden başlıyor.
Anakart yanmış olabilir.
Anakart, durup duruken yanmaz herhalde, uzun süredir açmadım çünkü.
İşlemci sıcaklığı nasıl? Aniden ısınıyorsa yapabilir. Isınmıyorsa Chipset arızası olması muhtemel.
1 dakika çalışıyor yeniden başlıyor pc görüntü var yarın Video çeker atarım.
işlemcinin termal macununu değiştirin videolar var nette 20 30 liraya 2 kullanımlık alabilirsiniz benimde vardı 30 dkda kapanıyodu sürdüm kapanmıyo artık
Onu deniyeceğim bu akşam yarın için bir video göndereceğim veya bu akşam yüklerim, bakabilirsiniz ?
İşlemci fan montajını doğru yaptığınıza emin olun. Mümkünse sıcaklık değerlerini kontrol edin.
Evet özellikle fan değiştirdim yine aynı sorun en fazla 1 dakika çalışıyor yeniden başlıyor, bu akşam bir video yükleyeceğim bir bakmanızı isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Dakika sonra yeniden başlıyor, bilgisayarı açıyorum 1 dakika çalışıyor hemen yeniden başlıyor.

Anakart, durup duruken yanmaz herhalde, uzun süredir açmadım çünkü.

1 dakika çalışıyor yeniden başlıyor pc görüntü var yarın Video çeker atarım.

Onu deniyeceğim bu akşam yarın için bir video göndereceğim veya bu akşam yüklerim, bakabilirsiniz ?

Evet özellikle fan değiştirdim yine aynı sorun en fazla 1 dakika çalışıyor yeniden başlıyor, bu akşam bir video yükleyeceğim bir bakmanızı isterim.
Bende de böyle bir sorun olmuştu bilgisayarı açıyordum.Windows ekranı geldikten sonra kendini durmadan kapatıp açıyordu.Sadece fikrimi dile getirdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı