Bilgisayar 10 saniye dondu

Zalplex

Centipat
Bu oldu daha 5 dk önce Olay görüntüleycisinde garip şeyler var ,bir önemli bir kritik var. Acaba atsam analiz edebilir miyiz?

Kernel Power 55 adlı hatalar var sanırsam Kernel-Processor-Power yazmakta.

Kernel Power 41 ve 172 ek olarak Kernel Processor Power 55 adlı hatalar bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Raporları yollarsan daha iyi olur. Eğer dump dosyası oluştuysa onu da yollayabilirsin.

Ben de daha önce yaşadım. Bu sorunun olma nedenlerinden birisi ekran kartının yanıt vermeyi kesip tekrar bağlanması. Genellikle sistemde güncelleme olurken meydana gelme ihtimali var. Tabii farklı sorun da olabilir.

Bana da daha önce olmuştu, fakat benimki virüsten kaynaklıydı. Sizinki yüksek ihtimalle sistemsel bir sorun, virüs vb. şeyler yoktur. Dump dosyası varsa at oluştuysa yollarsan daha kolay olur.

Bu oldu daha 5 dk önce Olay görüntüleycisinde garip şeyler var ,bir önemli bir kritik var. Acaba atsam analiz edebilir miyiz?

Kernel Power 55 adlı hatalar var sanırsam Kernel-Processor-Power yazmakta.

Kernel Power 41 ve 172 ek olarak Kernel Processor Power 55 adlı hatalar bulunmakta.
Banada sürekli olan kronik donma Nvidia kullanıyorum. Hatalara bakmadım ve biligsayarımda virüs yok. Genellikle yt video izlerken oluyor. Sanırım yeni windows updatelerden oldu 6 aydır var bu sorun.

Bana da daha önce olmuştu, fakat benimki virüsten kaynaklıydı. Sizinki yüksek ihtimalle sistemsel bir sorun, virüs vb. şeyler yoktur. Dump dosyası varsa at oluştuysa yollarsan daha kolay olur.
Hocam sistem garantiye gitti 4 parça değişti artık ben ne yapayım gerçekten sıkıldım para iade mi istemelimiyim imzamda ki sistemi 14 bin tl'ye aldım.

Raporları yollarsan daha iyi olur. Eğer dump dosyası oluştuysa onu da yollayabilirsin.

Ben de daha önce yaşadım. Bu sorunun olma nedenlerinden birisi ekran kartının yanıt vermeyi kesip tekrar bağlanması. Genellikle sistemde güncelleme olurken meydana gelme ihtimali var. Tabii farklı sorun da olabilir.
Dump oluşmuyor hocam donuyor öyle kalıyor Restart atınca düzeliyor.

Ek olarak sistem her açılırken bu bildirimleri verdiğini farkettim PSU'da sorun olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-16_101401669.png
    resim_2022-10-16_101401669.png
    70,2 KB · Görüntüleme: 32
Hani 10 saniye sürüyordu? Başlıkta o şekilde belirtmedin mi?

Ayrıca detaylı bilgi sunmadığın için kesin bir sonuca varamayız.
Hocam başlığı ben değiştirmedim admin arkadaş değiştirmiş benim sorunum donuyor sesler bir süre geliyor ama discord'dan benim sesim gitmiyor ardından restart atmadan düzelmiyor.

Bu attığın görseldeki her bir kaydın içerisinde bilgi mesajları oluyor. Kayıtların detaylarına inmek gerekir.
Nasıl atacağım hocam onları.

Kernel Power 41-
+System
-Provider
[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}
EventID41
Version8
Level1
Task63
Opcode0
Keywords0x8000400000000002
-TimeCreated
[ SystemTime] 2022-10-16T07:08:05.2387673Z
EventRecordID3778
Correlation
-Execution
[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8
ChannelSystem
ComputerDESKTOP-KBI3KJG
-Security
[ UserID] S-1-5-18
-EventData
BugcheckCode0
BugcheckParameter10x0
BugcheckParameter20x0
BugcheckParameter30x0
BugcheckParameter40x0
SleepInProgress6
PowerButtonTimestamp0
BootAppStatus3221225684
Checkpoint0
ConnectedStandbyInProgressfalse
SystemSleepTransitionsToOn1
CsEntryScenarioInstanceId0
BugcheckInfoFromEFIfalse
CheckpointStatus0
CsEntryScenarioInstanceIdV20
LongPowerButtonPressDetectedfalse

Hani 10 saniye sürüyordu? Başlıkta o şekilde belirtmedin mi?

Ayrıca detaylı bilgi sunmadığın için kesin bir sonuca varamayız.

Hocam bana da oluyor ama benimki cızırtı şekilinde sanki ani FPS düşüp yükseliyor gibi fakat bana her zaman olmuyor işte oluncada video alamıyorum hemen gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı