Çözüldü Bilgisayar 11 gündür açık gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Radebaugh

Hectopat
Makaleler
1
1633259280834.png

Neden böyle?
Not: 11 gündür fişe takılı değil, dün masayı temizlemek için fişini çıkarmıştım.
Başlığa 11 saat yazmışım, 11 gün olacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"Hızlı başlatma" yüzünden, siz bilgisayarı kapatsanız bile tam kapanmış sayılmıyor bu özellik yüzünden, bu nedenle sayaç sıfırlanmıyor.

Kapatmak için (Windows 10);
  • Güç seçenekleri
  • Ek güç ayarları
  • Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin
  • Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıklayıp "Hızlı başlatmayı aç" tikini kaldırın ve kaydedip çıkın.
"Hızlı başlatma" yüzünden, siz bilgisayarı kapatsanız bile tam kapanmış sayılmıyor bu özellik yüzünden, bu nedenle sayaç sıfırlanmıyor.

• Güç seçenekleri
  • Ek güç ayarları
  • Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıklayıp "Hızlı başlatmayı aç" tikini kaldırın ve kaydedip çıkın.

Çözüm

• Güç seçenekleri.
  • Ek güç ayarları.
  • Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin.

Wake on LAN yüzünden büyük ihtimalle. Bende de hızlı başlatma açık fakat hiçbir sorun olmuyor.

Eki Görüntüle 1179267

Neden böyle?
Not: 11 gündür fişe takılı değil, dün masayı temizlemek için fişini çıkarmıştım.
Başlığa 11 saat yazmışım, 11 gün olacaktı.

Ben uyku moduna aldığımda bile kapanıyor, açtığımda zaman yeni başlamış oluyor. Ayarlanabilir galiba.

• Güç seçenekleri
  • Ek güç ayarları

Windows 11 içinde yaklaşık aynı ayarlar.

• Denetim Masası, ardından Donanım ve ses
  • Güç seçenekleri
  • Sistem ayarları
  • Güç düğmelerinin ne yapacaklarını seçin. Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'e tıklayıp "Hızlı başlatmayı aç" tikini kaldırmak.

Geri
Yukarı