Bilgisayar 3 saniye çalışıp kapanıyor

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar DDR2 sistem güç tuşuna bastıktan 2-3 saniye sonra kapanıyor. Bütün fanlar dönüyor. İşlemci kaynaklı değil, PSU kaynaklı değil, Power tuşunu çıkartıp dahi denediysem de sonuç alamadım. Sizce neden olabilir?

Sistemi komple sıfırdan tekrar montajlayın, bazen şase falan yapabiliyor.
Komple çıkardım uzay montaj kurdum PSU kısa devre ile çalıştırdım sorunsuz çalışıyor. Anakarta bağlayınca şase yaptırarak tornavida ile çalıştırdım 2-3 saniye dönüp kapanıyor tekrardan.
Eğer kablolar yerinde takılıysa ve ramler çalışıyorsa anakartta sorun olabilir.
@SatisFactionn Sisteme uyumlu deneyebileceğiniz yakınlarınızda vb. parçalar var ise tek tek denemenizi öneririm. Bu şekilde sorun bir parçada ise kolayca bulursunuz. Ayrıyeten bunu uygulamadan önce sistemi baştan aşağı söküp parçalarına ayırıp baştan bir montaj yapmayı deneyebilirsiniz.
Sistemi komple sıfırdan tekrar montajlayın, bazen şase falan yapabiliyor.
Anakart üstünde bir tane kondansatör şişmiş gibi onla alakalı olabilir mi?

Son düzenleme:
Komple çıkardım uzay montaj kurdum PSU kısa devre ile çalıştırdım sorunsuz çalışıyor. Anakarta bağlayınca şase yaptırarak tornavida ile çalıştırdım 2-3 saniye dönüp kapanıyor tekrardan.

Olabilir hocam zaten anakart dışı her şey çalışıyor gibi. Eğer bulabilirseniz başka bir anakart ile deneyin.

Olabilir. Anakart vidalarını da karıştırmış olabilirsiniz eğer şase yapıyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı