Bilgisayar 3 saniye çalışıp kapanıyor

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar DDR2 sistem güç tuşuna bastıktan 2-3 saniye sonra kapanıyor. Bütün fanlar dönüyor. İşlemci kaynaklı değil, PSU kaynaklı değil, Power tuşunu çıkartıp dahi denediysem de sonuç alamadım. Sizce neden olabilir?

İşlemcinin 4 pinli bir güç kablosu oluyor onun takılı olduğuna emin misiniz? Bir ara uykulu şekilde sistemi söküp toparlamıştım, onu takmayı unutunca yaşadığınız durumun aynısını yaşamıştım.

@SatisFactionn Sisteme uyumlu deneyebileceğiniz yakınlarınızda vb. parçalar var ise tek tek denemenizi öneririm. Bu şekilde sorun bir parçada ise kolayca bulursunuz. Ayrıyeten bunu uygulamadan önce sistemi baştan aşağı söküp parçalarına ayırıp baştan bir montaj yapmayı deneyebilirsiniz.

@SatisFactionn Sisteme uyumlu deneyebileceğiniz yakınlarınızda vb. parçalar var ise tek tek denemenizi öneririm. Bu şekilde sorun bir parçada ise kolayca bulursunuz. Ayrıyeten bunu uygulamadan önce sistemi baştan aşağı söküp parçalarına ayırıp baştan bir montaj yapmayı deneyebilirsiniz.
Bütün parçalı söküp deneyeceğim hocam. Sadece ram olmadığı için onu test edemedim.
Hocam BIOS pilini çıkarıp 10 saniye sonra tekrar takmayı deneyin.
Denedim hocam işe yaramadı.

Geri
Yukarı