Bilgisayar 5 dakikada bir kendine kapanıyor

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
Kendi kendine kapanıyor sürekli, durduk yere bir anda oldu herhangi bir donanım değişikliği veya yazılım da yüklemedim son zamanlarda, neden böyle olur?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    93,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 2.png
    2.png
    95,3 KB · Görüntüleme: 41
  • 4.png
    4.png
    131,4 KB · Görüntüleme: 35
PSU KAÇ WATT ACABA BÜYÜK İHTİMAL PSU YETMİYOR
FSP H3-700 Hyper 80+Bronze Pro 12cm PSU 700W
rtx 3080 aldım 4 aydır sorun çıkmadı hani en çok bu yer diyorum ama böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım
gtx 1060 vardı sistemde

RAM söktüm eskisini taktım
HDD söktüm SSD söktüm yine aynı
En son Windows yüklü SSD'yi söküp oyun yüklü SSD'ye kuracaktım sistemi donanım kaynaklı mı diye onu yapmadan önce konu açayım dedim.
şuan 10 dk oldu kapanmadı hala 4-5 dk de bir kapanıyordu bugün daha

FSP H3-700 Hyper 80+Bronze Pro 12cm PSU 700W
rtx 3080 aldım 4 aydır sorun çıkmadı hani en çok bu yer diyorum ama böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım
gtx 1060 vardı sistemde

RAM söktüm eskisini taktım
HDD söktüm SSD söktüm yine aynı
En son Windows yüklü SSD'yi söküp oyun yüklü SSD'ye kuracaktım sistemi donanım kaynaklı mı diye onu yapmadan önce konu açayım dedim.
şuan 10 dk oldu kapanmadı hala 4-5 dk de bir kapanıyordu bugün daha
valla pc yi yerinden oynatıp tekrar yerine koydum bir de güncelleme filan yaptı şuan 40 dk oldu çalışıyor kapanmadı anlamadım nedir noldu :)

Son düzenleme:
FSP H3-700 Hyper 80+Bronze Pro 12cm PSU 700W.
RTX 3080 aldım 4 aydır sorun çıkmadı hani en çok bu yer diyorum ama böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım.
GTX 1060 vardı sistemde.

RAM söktüm eskisini taktım.
HDD söktüm SSD söktüm yine aynı.
Şu an 10 dk oldu kapanmadı hala 4-5 dk de bir kapanıyordu bugün daha.

Vallahi PC'yi yerinden oynatıp tekrar yerine koydum bir de güncelleme filan yaptı şu an 40 dk oldu çalışıyor kapanmadı anlamadım nedir ne oldu :)

büyük ihtimal söktüğün taktığın parçaların birinde bir problem vardır ki PC kendini kapatıyor

Herhangi bir parça çıkık ya da sökük müydü ya da tak çıkar yaptığın zaman temizlik yaptın mı toz vs.

Video ya bir bakar mısınız
Not: Upload ın u harfini koyunuz site yasaklıyor teşekkürler.

3080 vardı söktüm 1060 ı taktım güç yettirmiyordur diye yine aynı hocam bi ekran kartını söküp denememiştim denedim ondan da değil ne ram ne ssd hdd her birini denedim yine aynı

Video ya bir bakar mısınız
Not: Upload ın u harfini koyunuz site yasaklıyor teşekkürler.

3080 vardı söktüm 1060 ı taktım güç yettirmiyordur diye yine aynı hocam bi ekran kartını söküp denememiştim denedim ondan da değil ne ram ne ssd hdd her birini denedim yine aynı
ekran kartı da değil sorun değiştim yine aynı geriye tek bir şey kalıyor işlemci
onun yüzünden yapar mı bu sorunu

PSU KAÇ WATT ACABA BÜYÜK İHTİMAL PSU YETMİYOR
psu bozulmuş olabilir mi çünkü 1060 ı taktım yine aynı kapanıp açılıyor nasıl anlarız psu bozuk mu değil mi

Kernel-Power 41 hatası gösteriyor olay görüntüleyicisin de

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı