Çözüldü Bilgisayar 6800XT ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
ASUS 6800 XT ekran kartı (güncel)
Anakart
Gigabyte B650M DS3h 6400 MHz (BIOS güncel)
İşlemci
AMD Ryzen 7800x3d işlemci.
Arkadaşlar merhaba bilgisayarımın özellikleri.

ASUS 6800XT ekran kartı.
32 GB RAM.
4 TB SSD.
AMD Ryzen 7 7800x3D işlemci.
750 watt Power.

Sorum şu ASUS ROG STRIX 4070 Ti super ekran kartı aldım. Bilgisayara bağladığımda bilgisayar ekran kartını görmüyor. Ekran kartının içinden çıkan bağlantı aparat kablosu var. 6800XT 12 pinli. Bu ekran kartının içinden çıkan 16 pinli ekran kartına dönüştürücüsü var. Ben 2 pinine takıp ekran kartına bağladım ancak görüntü alamadım. Ekran kartına güç geliyor ışıkları yanıyor.
1. sorum hepsine mi bağlantı yapılması gerekiyor?
2.sorum DDU ile eski ekran kartını silmeme rağmen yine de yeni ekran kartını görmedi.
3. Eski ekran kartını taktığım gibi algılıyor ancak yeni ekran kartını hiçbir şekilde algılamıyor. RAM'leri söküp çıkardım yine değişen bir şey olmadı.
4. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar merhaba bilgisayarımın özellikleri.

ASUS 6800XT ekran kartı.
32 GB RAM.
4 TB SSD.
AMD Ryzen 7 7800x3D işlemci.
750 watt Power.

Sorum şu ASUS ROG STRIX 4070 Ti super ekran kartı aldım. Bilgisayara bağladığımda bilgisayar ekran kartını görmüyor. Ekran kartının içinden çıkan bağlantı aparat kablosu var. 6800XT 12 pinli. Bu ekran kartının içinden çıkan 16 pinli ekran kartına dönüştürücüsü var. Ben 2 pinine takıp ekran kartına bağladım ancak görüntü alamadım. Ekran kartına güç geliyor ışıkları yanıyor.
1. sorum hepsine mi bağlantı yapılması gerekiyor?
2.sorum DDU ile eski ekran kartını silmeme rağmen yine de yeni ekran kartını görmedi.
3. Eski ekran kartını taktığım gibi algılıyor ancak yeni ekran kartını hiçbir şekilde algılamıyor. RAM'leri söküp çıkardım yine değişen bir şey olmadı.
4. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Hiç bir şey anlamadım hangi kartı takmaya çalışıyorsun?

Hiç bir şey anlamadım hangi kartı takmaya çalışıyorsun?
4070 Tİ Super ekran kartını takıyorum. Takınca görüntü alamıyorum.

Hiçbir şey anlamadım hangi kartı takmaya çalışıyorsun?

Dostum şöyle anlatayım 6800 XT ekran kartım vardı 4070 Ti Super'e geçmek istedim. 4070 Ti bilgisayara takınca görüntü gelmedi hiçbir şekilde ekran kartına güç geliyor ışıklar yanıyor ama bir türlü görüntü gelmiyor. Driver'ı indirip kurmayı denedim bilgisayar sisteminizde ekran kartı bulunamadı gibi bir hata verdi ve kurulum yapmadı. Sorunum bu eski kartı (6800XT) hemen algılıyor. Yenisini takınca algılamıyor.

Son düzenleme:
4070 Tİ Super ekran kartını takıyorum. Takınca görüntü alamıyorum.

Dostum şöyle anlatayım 6800 XT ekran kartım vardı 4070 Ti Super'e geçmek istedim. 4070 Ti bilgisayara takınca görüntü gelmedi hiçbir şekilde ekran kartına güç geliyor ışıklar yanıyor ama bir türlü görüntü gelmiyor. Driver'ı indirip kurmayı denedim bilgisayar sisteminizde ekran kartı bulunamadı gibi bir hata verdi ve kurulum yapmadı. Sorunum bu eski kartı (6800XT) hemen algılıyor. Yenisini takınca algılamıyor.
DDU ile nasıl siliyorsunuz?

DDU ile nasıl siliyorsunuz?

DDU ile eski ekran kartının driverını sildim sildikten sonra yeni ekran kartını takıp yeni ekran kartının driverını yüklemeye çalıştım ancak bir işe yaramadı.

Konu güç kablosundaymış sorun çözüldü konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı