Bilgisayar açık ama ekran gelmiyor

Catbop

Hectopat
Anakart
Asrock A320-M
İşlemci
R3 3200G
Arkadaşlar selam. Benim bilgisayarın fanları bir süredir bozuktu vurunca da kısmen düzeliyordu. 2-3 ay boyunca her açıldığınında fanların olduğu kısma dışarıdan vuruyordum. Bugün de aynısını yaptım fakat vurduğum anda ekranda hafif mavi şeritler çıktı ve bilgisayarı kapatıp tekrar açtığım zaman ekran hiç yoktu ve bilgisayar kendi kendine açılıp kapanıyordu. Monitör kablosunu kontrol ettim. Sanırım ekran kartına bir şey oldu (APU sistem). Yardım ederseniz çok sevinirim şu an bilgisayar açık ve ekran yok.

Hocam öncelikle kasayı açıp RAM'leri çıkar tak yapın. Sorun devam ederse tek tek takmayı deneyin. Mesela sadece bir tane RAM takılıyken açmaya çalışın. Ardından sorun yine devam ediyorsa diğer RAM'i takın. Bu işlemleri yapmadan önce ise BIOS pilini çıkartabilirsiniz. Bilgisayarı açmadan önce ise geri takmayı unutmayın.

Hocam öncelikle kasayı açıp RAM'leri çıkar tak yapın. Sorun devam ederse tek tek takmayı deneyin. Mesela sadece bir tane RAM takılıyken açmaya çalışın. Ardından sorun yine devam ediyorsa diğer RAM'i takın. Bu işlemleri yapmadan önce ise BIOS pilini çıkartabilirsiniz. Bilgisayarı açmadan önce ise geri takmayı unutmayın.

İkisini de yaptım hala aynı.

Hocam pisagor adlı arkadaşın dediklerini denedikten sonra herhangi bir değişme oldu mu ayrıca ekrana görüntü gelmiyor mu komple ışık dahil ve BIOS'a girebiliyor musunuz boot ekranında.

Monitörden hiçbir ekran gelmiyor.

Dosya Ekleri

• 17029166332082328528192818018440.jpg
    17029166332082328528192818018440.jpg
    297,9 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı