Bilgisayar açık fakat ekran gelmiyor

PazaniL

Hectopat
Bilgisayarda oyun oynarken ekrana sinyal yok gibi yazı geldi. Kapatma tuşuna bastım kapanmadı basılı tutup denedim kapandı 20 30 dakika sonra yeniden açtım yine aynı hata ekran kartı kablolarını vb sıktım ama şimdi açınca artık kırmızı ışık veriyor alarm gibi ötüyor. Yardımcı olur musunuz neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20210927_173428.jpg
    IMG_20210927_173428.jpg
    196,8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210927_174618.jpg
    IMG_20210927_174618.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20210927_174618.jpg
    IMG_20210927_174618.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum anakartın üzerindeki BIOS pili bitmiş, sistem saati geçersiz vs. diyor.
CR 2032 pil oluyor genelde ama sen anakartından çıkarıp üstündeki numaraya bak. Elektrikçiden, bir milyoncu tarzı bir yerden uygun bir pil alıp dene. 3-5 lira bir şeydir zaten.
Sorunun çözümü kesin bu mu bilmiyorum ama. Belki anakartın bozuluyordur. Çözülmezse kızma yani.

Ayrıca ekran kartını çıkardıktan sonra görüntü için kabloyu anakarta takmayı unutma.

Dostum anakartın üzerindeki BIOS pili bitmiş, sistem saati geçersiz vs. diyor.
Cr 2032 pil oluyor genelde ama sen anakartından çıkarıp üstündeki numaraya bak. Elektrikçiden, bir milyoncu tarzı bir yerden uygun bir pil alıp dene. 3-5 lira bir şeydir zaten.
Sorunun çözümü kesin bu mu bilmiyorum ama. Belki anakartın bozuluyordur. Çözülmezse kızma yani.

Ayrıca ekran kartını çıkardıktan sonra görüntü için kabloyu anakarta takmayı unutma.

Benim bir eski anakart vardı onda BIOS pili var onu deneyim bir cr 2032.
Bilgisayarı kapatıp ekran kartını geri takdım onboard kartından çıkarıp açtım şu an çalışıyor yine böyle bir sorunla karşılaşırsam BIOS pilini denerim teşekkürler herkese.
Arkadaşlar termal macun sürmek için ekran kartını falan çıkartmıştım sürdüm falan ama şimdi yine fanlar çalışıyor ama görüntü yok onboarda takdım bende yine açıldı sonra çıkarıp ekran kartına takdım yine aynı sorun BIOS pili falan çıkarıp denedim değiştirdim olmuyor yardımcı olur musunuz?
Arkadaşlar termal macun sürmek için ekran kartını falan çıkartmıştım sürdüm falan ama şimdi yine fanlar çalışıyor ama görüntü yok onboarda takdım bende yine açıldı sonra çıkarıp ekran kartına takdım yine aynı sorun BIOS pili falan çıkarıp denedim değiştirdim olmuyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı