Bilgisayar açıkken fişini çekmek zarar verir mi?

Mehmet_Emin34

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar canlı dersteydim annem akım korumalı kablonun düğmesine basmış bilgisayar açıkkken.Herhangi bir parçaya zarar gelmiş olabilir mi?

Arkadaşlar canlı dersteydim annem akım korumalı kablonun düğmesine basmış bilgisayar açıkkken. Herhangi bir parçaya zarar gelmiş olabilir mi?

Notebookumu ben yokken kapatmak yerine fişten çekip çekip kapatmışlar 500GB HDD'yi elimde buldum okuma yazma işi yapamaz hale gelmiş ani güç kesintilerinden. Ama 1 seferden bişey olmaz diye düşünüyorum

Notebookumu ben yokken kapatmak yerine fişten çekip çekip kapatmışlar 500GB HDD'yi elimde buldum okuma yazma işi yapamaz hale gelmiş ani güç kesintilerinden. Ama 1 seferden bişey olmaz diye düşünüyorum
1 sefer değilmiş hocam. 1'den fazla kez olmuş.

Arkadaşlar canlı dersteydim annem akım korumalı kablonun düğmesine basmış bilgisayar açıkkken. Herhangi bir parçaya zarar gelmiş olabilir mi?

Olmaz ama tekrar ederseniz (PSU'ya bağlı bir durum.) zarar görebilir. Anneniz kapatacağı zaman önce bilgisayarı sol alttaki tuştan kapatsın. Sonra fişi çeksin.

Sadece daha demin açıkken kapattı

Sdd var bende zarar gelirmi ssd ye veya psu ya
1 Kereden bir şey olmaz hocam.
Olmaz ama tekrar ederseniz (PSU'ya bağlı bir durum.) zarar görebilir. Anneniz kapatacağı zaman önce bilgisayarı sol alttaki tuştan kapatsın. Sonra fişi çeksin.
Hocam bende dünyanın en kalitesiz en patlayan PSU'larından var. Genellikle hep elektrikler gidiyor. Her ay 4-5 kez, Bir şey olmadı ama?

Geri
Yukarı