Bilgisayar açıkken ping çok fazla oluyor

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapacak bir şey bulamadığım için canım sıkıldı ve FIFA gireyim dedim sonra sıkıldım kapattım LoL oyununu açtım. Oyunda ilk 5 dakikaya kadar pingim sabit 20 iken birden sabit 600'e çıktı bugüne kadar ilk defa sabit 600 ping gördüm çok yüksekti. Modemi kapatıp açtığım zaman 1 dakika tekrar sabit 20 ping oldu fakat sonra yine 600.

sa.png

Görev Yöneticisi'ni açtığım zaman ise ağ kullanan hiçbir uygulama gözükmüyor gayet düşük ama oyunda pingim 600. internet hız testi yapıyorum 600 ping.
Bilgisiyarı kapatıp telefonumdan aynı siteden hız testi yapınca ise pingim 20 indirmem 16 yüklemem 4 yani normal değerleri gözüktü. Sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• sa.png
    sa.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi biri ile ortak kullanım yok değil mi? Bir de modemin bağlantı kablosunda sorun olabilir değiştirmek gerekebilir.

Ortak kullanım olarak klasik ailem var onlarda en fazla Instagram YouTube kullanıyor.
Herhangi biri ile ortak kullanım yok değil mi? Bir de modemin bağlantı kablosunda sorun olabilir değiştirmek gerekebilir.

Bilgisayar açıkken telefondan da test yapsam ping çok oluyor.

Ortak kullanım olarak klasik ailem var onlarda en fazla Instagram YouTube kullanıyor.

Bilgisayar açıkken telefondan da test yapsam ping çok oluyor.

Oyun sırasında aile bireyleri internete girerse ping ani olarak yükselip inebilir benim de aynı evdekilere mobil veri girin işim var diyorum.
Şunları denesene; modem kablosunu kontrol et ve yenisi ile değiştir deneme yap. Modem ara yüzünden kanal seçimi otomatikte ise manuel al (Wi-Fi analiz programı ile uygun kanal bulma) hizmetlerden Win Update çalışıyorken PC indirme yapabilir oyuna girmeden onu devre dışı bırak.

Oyun sırasında aile bireyleri internete girerse ping ani olarak yükselip inebilir benim de aynı evdekilere mobil veri girin işim var diyorum.
Şunları denesene; modem kablosunu kontrol et ve yenisi ile değiştir deneme yap. Modem ara yüzünden kanal seçimi otomatikte ise manuel al (Wi-Fi analiz programı ile uygun kanal bulma) hizmetlerden Win Update çalışıyorken PC indirme yapabilir oyuna girmeden onu devre dışı bırak.

Reis görev yöneticinde bakıyorum hiçbir şey int kullanmıyor. Evet aile bireyleri anlık olarak yükseltip indirebilir ama en fazla 40 oluyordu.

Reis yardımcı olma canan için teşekkür ederim ama sen beni anlamıyorsun. Pingim 600 oluyor oyun açıkken ve bazen PC açıkken ama oyunu açtığım an Online herhangi bir oyunu pingim ve hız testi pingi fırlıyor. Ama PC ve oyun kapalı iken pingim düşük kablo ile alakası yok.

Haha anladım. Bak bence şöyle yap bazen en basit çözüm en yakındadır modeme reset çak ayarlarını yap bir de böyle dene. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı