Bilgisayar açıkken yeniden açılıyormuş gibi fan sesi geliyor

Pushing Me Away

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım son zamanlarda çok donuyor. Win 10 Kullanıyorum ve SSD ye sahip değilim. Bilgisayarım açıkken bir işlem yaparken ve ya yapacak iken aniden bilgisayar yeniden açılıyormuş gibi bir ses geldi. Fan mı diyeyim ne diyeyim bilemedim HDD'den abuk subuk sesler falan gelmeye başladı. Ne oluyor sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncelikle sistem bileşenlerinizi ekleyin bu tarz konularda. Konuya benim yorumum muhtemelen işlemciniz, yapacağınız işlemleri yaparken zorlanıyor ve üstüne binen yük artıyor bu yüzden sıcaklıkları da artıyor sıcaklık arttığını gören fan da hızlanıp soğutmaya çalışıyor. Konudan anladığım kadarıyla yorumum bu olurdu.

ANAKART:MSI A68HM-E33 V2 FM2+
İŞLEMCİ: A10 7870K
RAM: 1600 MHZ CORSAİR 8GB
EKRAN KARTI: RX460 2GB
HDD: TOSHİBA 7200RPM 500GB
Sistem bileşenlerim bunlardır. Bilgisayarı ilk aldığımda daha doğrusu bir kaç ay öncesine kadar çok iyiydi ama son zamanlarda çok donmalar ve kasma yapmayacak oyunlarda devasa FPS kayıpları yaşadım.

ANAKART:MSI A68HM-E33 V2 FM2+
İŞLEMCİ: A10 7870K
RAM: 1600 MHZ CORSAİR 8GB
EKRAN KARTI: RX460 2GB
HDD: TOSHİBA 7200RPM 500GB
Sistem bileşenlerim bunlardır. Bilgisayarı ilk aldığımda daha doğrusu bir kaç ay öncesine kadar çok iyiydi ama son zamanlarda çok donmalar ve kasma yapmayacak oyunlarda devasa FPS kayıpları yaşadım.
aynı sorun bendede var kardeşim çözebildin mi

Geri
Yukarı