Bilgisayar açıldığında Chrome'dan reklam sitesi çıkıyor

Görev Yöneticisinin başlangıç kısmına gözüküyor ise oradan devre dışı bırakmayı dene.
1629448141810.png
Öncesinde windows gezgini yoktu burada. O tetikliyor olabilir mi?

Google Chrome Ayarlarına gir
Soldaki "Gizlilik ve Güvenlik" linkine tıkla
Gelen sayfadaki "Site Ayarları" linkine tıkla

Bu gelen sayfada Bildirim göndermeye izin verdiğin siteler var. Bu izin verme işlemi bilinçsiz yapılıyor çoğunlukla. Kendi bilgisayarımda kökten kapatarak, girdiğim sitelerin size bildirim gönderelimmi sorusuna muhatap olmuyorum çok uzun zamandır. Sizde tercih edebilirsiniz.

Windows gezgini zaten Windows'un kendi yazılımı normalde kapatmaman lazım ama benim başlangıç listemde de gözükmüyor. Acaba virüs saklanmak için kendisini Windows gezgini olarak mı gösteriyor.
Bana da gizlemeye çalışıyor gibi geldi.
Normalde hiçbir PC'de ben Windows gezginin açılışta açılma ayarı olduğunu görmedim.

Bir diğer yöntem:

Chrome ayarlarına girip soldaki menü listesinden Gelişmiş'e tıklayın. En altta Sıfırla ve Temizle linkine tıklayıp açılan sayfadan ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Google Chrome Ayarlarına gir
Soldaki "Gizlilik ve Güvenlik" linkine tıkla
Gelen sayfadaki "Site Ayarları" linkine tıkla

Bu gelen sayfada Bildirim göndermeye izin verdiğin siteler var. Bu izin verme işlemi bilinçsiz yapılıyor çoğunlukla. Kendi bilgisayarımda kökten kapatarak, girdiğim sitelerin size bildirim gönderelimmi sorusuna muhatap olmuyorum çok uzun zamandır. Sizde tercih edebilirsiniz.
tam olarak anlayamadım açar mısınız biraz?
Windows Gezginini devre dışı bırakın ve kaspersky ile tarama yapın başka birşeye gerek yok.
kaspersky indirdim şuan tarama yapacağım

Geri
Yukarı