Bilgisayar açıldığında diskin %100 olması

alpagoo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bilgisayarı ilk açtığım zaman çok yavaş oluyor. Görev yöneticisini açtığım zaman disk 5 dakika boyunca %100 gözüküyor. CCleaner ve görev yöneticisi ile başlangıçta açılan programları sildim ama yinede pc ilk açıldığında çok yavaş. Çözümünü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 12d12d12.PNG
    12d12d12.PNG
    26,8 KB · Görüntüleme: 60
Bilgisayarı ilk açtığım zaman çok yavaş oluyor. Görev yöneticisini açtığım zaman disk 5 dakika boyunca %100 gözüküyor. CCleaner ve görev yöneticisi ile başlangıçta açılan programları sildim ama yinede pc ilk açıldığında çok yavaş. Çözümünü bilen var mı?
Hocam merhabalar, aynı sorun bende oluyordu, ben şu şekilde çözdüm;

Çalıştırı açıp %temp% yazdım ve bütün her şeyi sildim. Sanıyorum ki bi 10 12 GB kadar veri temizlendi ilk etapta. Daha sonra tekrar çalıştırı açıp, sadece "temp" yazdım ve burdakileri de sildim. Bilgisayarımı tekrar başlattıktan sonra sorunum çözüldü. Umarım çözüme kavuşursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu problemin sebebi Win10 ile HDD lerin uyumsuzluğu. Win10 SSD'ler üzerinde denenip tasarlanan bir sistem bu yüzdende HDD lerde böyle sıkıntılar veriyor. Bundan kurtulmanın tek yoluda SSD takviyesi yapman. Sitelerde bundan kurtulmanın bir kaç yolu olduğu söylensede geçici çözüm oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı