Bilgisayar açıldığında görüntü bozuk gözüküyor

ozzan350

Centipat
Bilgisayarı alalı 10 gün kadar oldu, 2. sefer bu şekilde oluyor, restart atınca görüntü geri düzeliyor. Videoda görüldüğü gibi çalışıyor bilgisayar normal, akıcı şeklinde. Ama acaba sorun mu var ekran kartında veya herhangi bir şeyde? Bu sorunun nerede olduğunu anlamak için herhangi bir test yapıp anlamak mümkün mü?

Bu arada aktif VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden VGA'dan HDMI'a dönüştürücü kullanıyorsunuz ki? Ekran kartınızda HDMI çıkışı yok mu?

Soruya gelecek olursak: Restart yerine dönüştürücüyü çıkarıp takınca düzeliyor mu diye bir bakın. Düzeliyorsa sorun dönüştürücüde olabilir.

VGA to HDMI değil de HDMI to VGA olsa gerek. Sanırım ters yazmış. Çünkü o monitör bana HDMI çıkışı olmayan eski bir samsung modelini hatırlattı. Ekrandaki görüntü bir hz uyuşmazlığı gibi geldi. Bu da restart atınca düzelmesini doğruyor.

Neden VGA'dan HDMI'a dönüştürücü kullanıyorsunuz ki? Ekran kartınızda HDMI çıkışı yok mu?

Soruya gelecek olursak: Restart yerine dönüştürücüyü çıkarıp takınca düzeliyor mu diye bir bakın. Düzeliyorsa sorun dönüştürücüde olabilir.
Özürdilerim HDMI to VGA kullanıyorum yani monitörüm VGA çıkışlı. Çıkarıp deneme şansım yok bu aşamada da.
VGA to HDMI değil de HDMI to VGA olsa gerek. Sanırım ters yazmış. Çünkü o monitör bana HDMI çıkışı olmayan eski bir samsung modelini hatırlattı. Ekrandaki görüntü bir hz uyuşmazlığı gibi geldi. Bu da restart atınca düzelmesini doğruyor.
Doğru ters yazmışım... HDMI to VGA olacak. Hz uyuşmazlığı derken? Biraz daha açar mısınız bu konuyu...

Görüntüdeki bozukluk BIOS açılış ve Windows yüklemesi ekranı sırasında da var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara ara bu şekilde yapıyorsa değiştirin hiç uğraşmayın. Görüntü bozuk çıktığı zaman monitörü açıp kapatın ya da monitörün auto tuşuna basın. Belki bu şekilde yeniden başlatmadan düzelebilir.

Ara ara bu şekilde yapıyorsa değiştirin hiç uğraşmayın. Görüntü bozuk çıktığı zaman monitörü açıp kapatın ya da monitörün auto tuşuna basın. Belki bu şekilde yeniden başlatmadan düzelebilir.
Neyi değiştireyim onu anlamadım? Ekran kartını değişime yollamamı mı tavsiye ediyorsunuz?

Geri
Yukarı