Bilgisayar açıldığında otomatik uygulama açılmıyor

orlando

Hectopat
Bilgisayarı Chrome açık bir şekilde kapatıyorum ve 1 gün sonra bilgisayarı tekrar açtığım zaman Chrome otomatik olarak açılıyor. Forumda buna benzer konular buldum fakat kesin bir cevap bulamadım. Bu bir özellik mi yoksa virüs gibi bir şey mi?

Windows sürümün nedir? Windows arama yerine msconfig yaz. Başlangıç>Görev yöneticisini aç. İstemediğin programları buradan devre dışı bırak. Google chrome'ye gir. Sağ üstten 3 çizgiye bas. Ayarlar>Gelişmiş>Sistem>Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et. Bu özelliği devre dışı bırak.

Virüs değil,kapatmak için aşağıdaki işlemi deneyin.
Chrome Ayarlarına girin. Gelişmiş ayarları açın. Sistem seçeneklerinde, "Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini" kapalı konuma getirin.

Windows sürümün nedir? Windows arama yerine msconfig yaz. Başlangıç>Görev yöneticisini aç. İstemediğin programları buradan devre dışı bırak. Google chrome'ye gir. Sağ üstten 3 çizgiye bas. Ayarlar>Gelişmiş>Sistem>Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et. Bu özelliği devre dışı bırak.
Windows sürümüm 1909 bu sadece Chrome da olmadı görev yöneticisinde de oldu. Başlangıç ayarlarında ise steam ve discord var sadece.

Not : Konu başlığı yanlış olmuş.
Chrome de olmuyor o hangi programı açık bırakırsan bırak Windows önbelleğe alıyor bir sonraki açılışta direk açıyor. Bende sebebini bulamadım Hızlı Başlatma etki ediyor olabilir.
Buna bende ihtimal verdim fakat başka masaüstü uygulamalarını açık bırakıp bilgisayarı yeniden başlattığımda uygulama açılmadı şu ana kadar sadece chrome ve görev yöneticisinde açıldı.Cidden çok garip.

Şöyle bir şey eğer Chrome açıkken direk kapat yaparsanız. Chrome otomatik açılıyor ve geri yükle sekmesi geliyor eğer kapatmanıza rağmen otomatik açılıyorsa vardır bir şeyler.

Şöyle bir şey eğer Chrome açıkken direk kapat yaparsanız. Chrome otomatik açılıyor ve geri yükle sekmesi geliyor eğer kapatmanıza rağmen otomatik açılıyorsa vardır bir şeyler.
Chrome açıkken kapatıyorum pcyi aynı şey görev yöneticisi içinde geçerli.
Chrome de olmuyor o hangi programı açık bırakırsan bırak Windows önbelleğe alıyor bir sonraki açılışta direk açıyor. Bende sebebini bulamadım Hızlı Başlatma etki ediyor olabilir.
Hızlı başlatmayı kapatıp denedim yine aynı sonuç :D Galiba özellik, bilgisayarda virüs yok hiç internet indirmesi yapmadım steam discord gibi uygulamalar hariç.

Chrome açıkken kapatıyorum pcyi aynı şey görev yöneticisi içinde geçerli.

Hızlı başlatmayı kapatıp denedim yine aynı sonuç :D Galiba özellik, bilgisayarda virüs yok hiç internet indirmesi yapmadım steam discord gibi uygulamalar hariç.
Görev yöneticisi tekrar açılmaz. O Chrome ile alakalı yani sadece sen de olmuyor bakalım bir çözümü var mı çünkü bende bazen üşeniyorum doğrudan bilgisayarı kapatıyorum açtığımda ise sekmeleri geri yükle deyip açılıyor Chrome.
Chrome otomatik açılıyor çözümü
Bilgisayar açıldığında Chrome otomatik açılıyor ve en son kapatılan sekmeleri açıyorsa, bu sorunu çözmek için,
  • Öncelikle Google Chrome Ayarlarında Gelişmiş – Sistem seçeneklerinde, Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini kapalı konuma getirin.
chrome-otomatik-aciliyor-cozumu-5.jpg

• Windows tuşu
    windows-tusu.png
    + I kısayoluna basarak Ayarlar ı açın.
  • Ayarlarda Hesaplar kısmını açın.
  • Hesaplar kısmında Oturum açma seçenekleri ni açın.
  • Oturum açma seçeneklerinde aşağıya inin ve Gizlilik başlığı altında bulunan, Oturum açma bilgimi, bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı ayarlamayı otomatik bitirmek için kullan kısmındaki seçeneği Kapalı konuma getirin.
  • Ayarlar sekmesini kapatın.
  • chrome-otomatik-aciliyor-cozumu-2.jpg
pcrehber.com dan alıntıdır.
Bir arkadaş şöyle paylaşmış dene istersen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı